Aicinām jaunatnes darbiniekus un pedagogus pieteikties “Pasaules kafejnīcu” pasākumiem – viss par un ap jauniešu iesaisti kopienu projektos!

2021. gada 23. aprīlī un 27. aprīlī Sociālās inovācijas centrs aicina jaunatnes darbiniekus un pedagogus piedalīties tiešsaistes pasākumos, kuru fokusā būs jauniešu līdzdalības veicināšana. Pasākumi tiek plānoti “pasaules kafejnīcu” (world cafe) formātā, apvienojot mazāku un lielāku grupu diskusijas, iespējas uzdot jautājumus interesējošiem ekspertiem un zināšanu pārnesi starp dalībniekiem un ekspertiem. Ekspertu lomā šoreiz jauniešu iedvesmotāji, jaunatnes jomas eksperti un projektu vadītāji.

Abos pasākumos lektori runās par un ap jauniešu pašpārliecības paaugstināšanu, jauniešu izvēlēm un spējām ietekmēt un iekļauties vietējā kopienā, kā arī par nepieciešamām pilsoniskām prasmēm un neformālām metodēm pārmaiņu projektu īstenošanai vietējās kopienās. Pasākumi norisināsies Zoom platformā tiešsaistē un dalībniekiem būs iespēja “ceļot” pa tiešsaistes “istabām” un klausīties dažādos ekspertos – to sastāvs tiks precizēts tuvāk pasākumu dienām.  Pieteikties pasākumiem tiek aicināti:

 • vietējo kopienu NVO un sociālo centru pārstāvji;
 • izglītības iestažu pedagogi;
 • jaunatnes līderi;
 • jaunieši.

Pieteikties pasākumiem var, aizpildot reģistrācijas formu un norādot ērtāko pasākuma laiku: https://ej.uz/YOUC

Norises laiki:

 • 23. aprīlis plkst 15:15
 • 27. aprīlis plkst. 15:00

Pasaules kafejnīcu laikā tiks prezentēta arī Erasmus+ projektā “Jaunatnes līdzdalības veicināšana vietējās kopienās” (YOUC) ietvaros izstrādāta e-apmācību platforma jaunatnes un sociālo centru darbiniekiem un pedagogiem. Platforma un jauniešu iekļaušanas vadlīnijas tika izstrādātas ar mērķi veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību un riskam pakļauto jauniešu iesaisti vietējos projektos.

Youc-project.eu e-apmācību platformas rīks sniedz iespēju mācīties par to, kā efektīvāk:

 • iesaistīt jauniešus un atbalstīt viņu idejas, iniciatīvas, aktivitātes un projektus;
 • darboties ar vietējām kopienām un veidot sadarbības riska grupas jauniešu līdzdalības veicināšanai;
 • definēt mērķus un veikt aktivitātes, kas ieinteresētu jauniešus iesaistīties vairāk;
 • izvērtēt ieviesto projektu un/vai organizēto aktivitāšu ietekmi;
 • radīt jauniešos lielāku pārliecību par sevi un ticību savām spējām, veicinot to sociālo iekļaušanos.

Rokasgrāmata un tiešsaistes kurss ir atrodams YOUC projekta mājaslapā un mācību nolūkos to bezmaksas var izmantot jebkurš!

Šī publikācija tika izveidota “Jaunatnes līdzdalības veicināšana vietējās kopienās” projekta ietvaros. Par publikācijas saturu atbild projekta koordinators un saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras uzskatus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *