Aicinām uz diskusiju – datorklases un internets – droša vieta personām ar intelektuālās attīstības traucējumiem

Diskusija - datorklases un internets

Projektu “Droša izglītība un ‘sērfošana’ internetā datorklasēs cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem” realizē Sociālās inovācijas centrs (SIC) sadarbībā ar trīs partnerorganizācijām no dažādām Eiropas valstīm. Projekta mērķis ir  nodrošināt drošus un labvēlīgus nosacījumus darbam ar internetu un datorklasēs projekta mērķa grupai.

Projekta aktivitātes ir sākušās šī gada decembrī un turpināsies līdz 2017. gada vasarai. Projekta ietvaros ir paredzētas vairākas aktivitātes – gan izstrādāt vadlīnijas datorklasēm, pēc kurām nodrošināt tajās drošu darbošanos, gan arī izveidot apmācību programmu par drošu ‘sērfošanu’ internetā cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Projekta tiešā mērķa grupa ir speciālisti, kuri ikdienā darbojas ar cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, īpaši, ja darbs ir saistīts ar datoru un interneta lietošanu.

Izstrādātās vadlīnijas par drošu datorklasi saturēs gan informāciju, kādai jābūt drošai datorklasei, gan arī praktiskās pamācības, kā tās izpildīt. Datorklases, kuras atbildīs vadlīnijas prasībām, varēs sertificēties ar “Drošas datorklases sertifikātu”. Arī šis sertifikāts tiks izstrādāts projekta gaitā un prezentēts projekta nacionālajos un starptautiskajos semināros.

Projekta gaitā tiks arī sagatavoti ‘nacionālie treneri’, kuri pēc apmācībām būs kompetenti ieviest vadlīnijas datorklasēs, padarot tās drošākas, kā arī veikt apmācības cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem par drošu darbu datorklasēs un internetā.

Visas vadlīnijas un apmācību programmas tiks publicētas tīmeklī un būs brīvi pieejamas ikvienam interesentam. Projekta ietvaros tiks arī veidota ikvienam pieejama datubāze par tipiskākajām problēmām un bīstamajām situācijām, ar kurām saskaras cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem, darbojoties ar datoru un internetu, kā arī tiks apzināti šo problēmu risinājumi.

Projekta partneru organizāciju sociālo mediju (Facebook, Twitter u.c.) kontos tiks publicēti vairāki jautājumi, lai uzzinātu un apkopotu informāciju par to, ar kādām problēmām saskaras interneta lietotāji, īpaši lietotāji ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Aicinām visus interesentus piedalīties mūsu diskusijā un paust savu viedokli, aizpildot šo anketu: https://docs.google.com/forms/d/18agA6tXUpYhMZGmSVwn-4gr5bGu5JWaNawg8KqsPZbI/viewform

Projekta iniciatīva nāca no pieredzējušās Polijas asociācijas personām ar intelektuālās attīstības traucējumiem, un sākotnējā ideja, bija drošas uzvedības nepieciešamība, strādājot ar datoru vai multimediju darbnīcās ar personām ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Projekta īstenošanā šobrīd ir iesaistītas četras organizācijas: “Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym” (Polija, tīmekļa vietne), “Sociālās Inovācijas Centrs” (Latvija, tīmekļa vietne), “SPOLECNOST pro podporu Lidi s mentalnim postizenim v Ceske” (Čehija, tīmekļa vietne) un “Instituto Politecnico De Santarem” (Portugāle, tīmekļa vietne).

Kontaktinformācija:
Renāte Lukjanska
socialinnovation@inbox.lv
www.socialinnovation.lv

Foto: (c) Eli Sagor

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *