Apstiprināts un uzsākts KA2 projekts ”Eiropas kopstrādņu tīkls”

coworkingstock

2015.gada 20. augusta, tika uzsākta “Eiropas kopstrādņu tīkls” projekta realizācija. Projekta  iniciatori ir horvātu partneri  – Zadra NOVA un Zadaras pašvaldība.

Ar vairāk nekā 1600 kopstrādnēm (coworking)  visā Eiropā, kopstrādnes ir viena no  sabiedrībā straujāk augošajām tīklveida kustībam. Katru gadu šo organizāciju skaits pasaulē pieaug, pašlaik sasniedzot aptuveni  3000 vienības.

Kopstrādnes ir efektīvs uzņēmējdarbības atbalsta rīks, tāpēc ar dažādām aktivitātēm ir plānots pielietot kopstrādnes kā atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Projekts risinās konkrētas problēmas, kas saistītas ar bezdarbu un pašnodarbinātības jauniešu vidū. Galvenās no tām ir nepieciešamība samazināt ekonomiskās darbības uzsākšanas izmaksas (biroja īre, sekretariāta izmaksas, sanāksmju telpa, IKT rīki u.c.), kā arī  un nepieciešamību cīnīties ar  izolācijas sajūtu, sniedzot  brīvas pārvietošanās iespējas Eiropā.

Nepieciešamība stimulēt pašnodarbinātību, kā arī veicināt radošo domāšanu un inovācijas pašnodarbinātības,sociālās un klasiskās  uzņēmējdarbības uzsākšanai, ir svarīgas projekta sastāvdaļas. Projekts veicinās  uzņēmējdarbības attieksmes veidošanos jauniešos, attīstīstīs valodu un IKT izmantošanas nepieciešamību, kas ir saskaņā ar 2015. gada  Erasmus + darba programmu.

Septiņi partneri ir iesaistīti no  Horvātijas, Spānijas, Beļģijas, Latvijas un Ungārijas. Horvātijas partneri Zadra NOVA un Zadaras pašvaldība un asociācija Pokreni Ideju – Impact Hub Zagreba, Gran Canaria ekonomiskās attīstības organizācija (Spānija), ‘L’OFFICE –  Budapešta (Ungārija) un Betacowork, Brisele (Beļģija).

Pirmā tikšanās plānota Zadarā,  laikā  no 2015. gada 24-25 septembrim.

erasmus+

Šis projekts ir līdzfinansēts Erasmus + programmas KA2 stratēģisko partnerību ietvaros.

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *