Atskats uz “Youth in Tune” jauniešu apmaiņas projektu

INT_WORKSHOP_INPro_grudnia 04, 2017_066

Decembra sākumā Polijas pilsētā Žešovā (Rzeszów) norisinājās 8 dienu garš pasākums „Youth in Tune”, kurā piedalījās jaunieši no 5 valstīm – Polijas, Bulgārijas, Ungārijas, Portugāles un Latvijas. Šī pasākuma pamatā ir Erasmus+ apmaiņas programmu iespējas jauniešiem, kas paver jaunu skatu uz dažādu kultūru pārstāvjiem un jaunām sadarbības iespējām. Projektu organizēja Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO (Polija), sadarbībā ar Bulgarian Youth Forum (Bulgārija), Agrupamento de Escolas de Vilela (Portugāle), KOZ-PONT IFJUSAGI EGYESULET (Ungārija) un Sociālās inovācijas centru (Latvija).

“Youth in Tune” mērķi ir attīstīt jauniešu prasmes un zināšanas par sociāli svarīgām tēmām un mākslinieciskiem līdzekļiem, atklāt katra radošo potenciālu, izpētīt dažādas kultūras, ieradumus un dzīvesstilus. Jauniešu apmācību process balstījās uz neformālās izglītības metodēm, un, sadalīti darba grupās, jaunieši strādāja pie dažādiem mūzikas video radīšanas posmiem un uzdevumiem. Nedēļas laikā, ar nelielu profesionāļu atbalstu filmēšanā un fotogrāfiju uzņemšanā, jaunieši paši radīja dziesmu, kuru komponēja un izpildīja mūziķi no Portugāles un Polijas, bet tās vārdus sacerēja jaunietes no Bulgārijas un Latvijas. Savukārt scenārija tapšanā, filmēšanā un video montēšanā piedalījās Latvijas, Ungārijas un Bulgārijas pārstāvju komanda. Rezultātā tika uzņemts gan video, gan izveidota fotogrāfiju izlase, kas atspoguļo “Youth in Tune” projekta gaitas. Radītā dziesma tika ierakstīta profesionālāstudijā, tāpēc projekts deva lielisku iespēju ne tikai pamēģināt padarboties neprofesionāli, bet arī radīt kvalitatīvu gala produktu, kas paliek par atmiņu no vienreizēja piedzīvojuma. Mūzikas video iespējams aplūkot šeit.

Jauniešiem bija iespēja mācīties, dalīties uzskatos un zināšanās, kā arī izpētīt citas kultūras un sevišķi Žešovu un Poliju. Jauniešiem jau pašā projekta sākumā bija iespēja iepazīt Žešuvas kultūrvēsturiskos objektus, piemēram, tika organizēts izbrauciens uz senu pili Łańcut pilsētā, kā arī Žešovas Kultūras inkubatora stāstu vakara ietvaros bija iespēja klausīties Ungārijas dalībnieka stāstu par savu valsti, bet spilgtākā projekta daļa bija INPRO iknedēļas “Starptautiskais vakars” (International evening), kurā visi projekta  dalībnieki prezentēja savas valstis un dalījās ar iespaidiem un zināšanām  ar ielūgtajiem viesiem. Dalībnieki nedēļas laikā apmeklēja vairākus muzikālus pasākumus – filarmonijas koncertu, rokkoncertu u.c. Lielākā daļa projekta aktivitāšu norisinājās Žešovas Kultūras inkubatorā (Rzeszowski Inkubator Kultury).

“Youth in Tune”, kā arī citi Erasmus+ programmas projekti, sniedz lielisku iespēju jauniešiem paplašināt savu redzesloku, iemācīties ko jaunu, uzlabot angļu un citu valodu zināšanas, dalīties savā pieredzē un iegūt jaunus draugus no citāmvalstīm.erasmus+

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *