Business for all!

No 27. augusta līdz 2. septembrim Sociālās inovācijas centrs (SIC) kopā ar partneriem no 8 valstīm piedalījās Erasmus+ apmācībās Polijā par uzņēmējdarbības veicināšanu jauniešu vidū  “Business for all”. Projekta mērķis bija attīstīt uzņēmējdarbības prasmes jauniešiem no lauku un attālinātiem reģioniem, kam līdz ar to ir mazāk iespēju dzīvē. Apmācības ilga 7 dienas, un tajās piedalījās 24 jaunatnes darbinieki no 8 dažādām valstīm – Portugāles, Itālijas, Maķedonijas, Rumānijas, Bulgārijas, Polijas, Ungārijas un Latvijas.

Projektā laikā dalībnieki piedalījās vairākās visdažādākās aktivitātēs – zīmēja domu kartes, tikās ar ekspertiem, dalījās ar pieredzi un labākām praksēm savā starpā Open Space sesijas ietvaros, apmeklēja Polijas uzņēmumus, tai skaitā vienu no vietējām alus darītavām, kā arī pielietoja gamification metodes un spēlēja biznesa simulācijas spēles, online vidē mēģinot attīstīt savu ceļojuma aģentūru (tas skaidri parādīja, ka uzsākt savu biznesu nemaz tik viegli nav, jo gandrīz visām komandām zaudējumi bija lielāki nekā ieņēmumi 😀 )

Apmācības bija lieliska iespēja uzzināt vairāk par sociālo ekonomiku, neformālo izglītību, zināšanām, attieksmēm un prasmēm, kādas nepieciešamas veiksmīgam jeb “ideālam” uzņēmējam (sapņiem vienmēr ir vieta neformālās izglītības procesā!). Polijas organizācijas INPRO regulāri rīkotais Open Cafe – vieta, kur var neformālajā gaisotnē apmainīties ar idejām un satikt interesantus cilvēkus, šoreiz sapulcēja arī Erasmus+ dalībniekus un ļāva vietējiem iedzīvotājiem iepazīties ar 8 pārstāvētajām kultūrām, meklējot atbildes uz INPRO brīvprātīgo iepriekš sagatavotajiem jautājumiem, un protams, caur nacionālo ēdienu, ko projekta dalībnieki atveda no savām valstīm.

Jāpiebilst, ka projekts tiešām izdevās, visi dalībnieki kļuva par vienu komandu un  jūtās iedvesmoti tālākam darbam un sadarbībai jaunatnes jomā! Izmēģini Erasmus+ pieredzi arī tu un pieteicies jau tagad jauniešu apmaiņas vai jaunatnes darbinieku mobilitātes projektam!
Image may contain: 7 people, people smiling, people standing and indoor

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *