Čehijā notika apmācības par stratēģiskās partnerības projektiem (KA2)

received_1265149650190325

No 15. janvāra līdz 19. janvārim Prāgā, Čehijā Erasmus+ programmas ietvaros notika starptautiskās apmācības par stratēģiskās partnerības projektiem (K2) „CROSS OVER”. Šogad starptautiskajā seminārā piedalījās dalībnieki no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Horvātijas un Čehijas. Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās arī Sociālās inovācijas centrs.

Apmācību mērķis bija veicināt jaunatnes jomas darbinieku izpratni par stratēģiskās partnerības projektiem un sekmēt ilgtermiņa sadarbību starp dažāda veida organizācijām. Dalībnieki bija pārsvarā no nevalstiskā sektorā, taču pasākumā piedalījās arī pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji, kā arī pārstāvji no izglītības iestādēm. Tas bija paredzēts tiem jaunatnes darbiniekiem, kuriem ir īpaša interese un motivācija veidot ilgtermiņa stratēģiskās partnerības projektus jaunatnes jomā.

Visas apmācības norisinājās trīs posmos: pirmais bija nacionāla mēroga apmācības, kurās katras valsts dalībnieki varēja iepazīties ar dažādiem programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” aspektiem un konkrēti par stratēģiskās partnerības projektiem jaunatnes jomā – to būtību, iesniegšanas termiņiem, kvalitātes kritērijiem. Latvijā tas notika Rīgā, 2016. gada 18. oktobrī. Šajā posmā bija iespēja arī atrast partnerus nacionālā līmenī.

Otrajā posmā bija paredzēta partnerību veidošana ar tiešsaistes platformas Trello.com palīdzību. Dalībnieki varēja meklēt nacionāla un starptautiska mēroga partnerus, ar kuriem kopā attīstīt savas projekta idejas, vai arī pievienoties citu projektam kā partneris.

Tikšanās Čehijā bija ilgtermiņa apmācību trešais posms. To laikā dalībniekiem tika dota iespēja kopā ar starptautiskajiem partneriem izstrādāt savas projektu idejas un strādāt pie projekta pieteikumiem kā individuāli, tā arī komandās nacionālo aģentūru pārstāvju un ekspertu uzraudzībā.

Apmācību laikā tika iegūtas jaunas zināšanas, praksē apgūtas dažādas neformālās izglītības metodes un nodibināti jauni kontakti ar starptautiskajiem partneriem un vietējām organizācijām. Apmācību rezultātā SIC bija iespēja pievienoties arī KA1 projektu pieteikuma izstrādei, kurš tiks iesniegts Horvātijā.

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *