Džeina Makgonigela: Spēlēšana var padarīt pasauli labāku (TED konference)

Džeina Makgonigela ir spēļu dizainere, kura strādā Institūtā Nākotnei (Institute For The Future) Palo Alto pilsētā.

Viņas mērķis nākošajai desmitgadei ir

mēģināt padarīt pasaules glābšanu reālajā dzīvē tikpat vienkāršu, kā tiešsaistes spēlēs.

Savā runā viņa presentē trīs spēļu piemērus, kuras viņa pati uzprojektēja, lai sasniegtu savu mērķi:

  • Pasaule bez naftas (World Without Oil) – ir tiešsaistes spēle, kurā spēlētāji mēģina izdzīvot naftas trūkumu. Neviens nevēlas mainīt to, kā viņi dzīvo, jo tā ir labāk pasaulei vai arī tāpēc ka tā ir jādara. Taču, ja cilvēkus iesaista episkā piedzīvojumā, pasakot, ka “Mums ir beigusies nafta. Šis ir aizraujošs stāsts un piedzīvojums, kurā Jūs varētu iesaistīties. Izaiciniet sevi, lai redzētu, kā Jūs šādā situācijā izdzīvotu”, tad tad lielākā daļa saglabā paradumus, kurus viņi iemācījās spēles laikā.
  • Superstruct –  spēles stāsts ir sekojošs: lieldators ir izskaitļojis, ka cilvēkiem ir atlikuši tikai 23 gadi uz šīs planētas, spēles ideja bija izveidot sapņu komandu (līdzīgi kā Džerija Brukheimera (Jerry Bruckheimer) filmā) no visiem spēlētājiem, kuri piereģistrējās. “Visi ir sapņu komandā, un tas ir jūsu darbs izgudrot enerģijas, pārtikas, veselības, drošības un sociālās drošības tīkla nākotni.” Spēlē piereģistrējās 8,000 cilvēku, kuri veltīja spēlei 8 nedēļas. Viņi nāca klajā ar 500 ārprātīgi radošiem risinājumiem.
  • EVOKE – ir 10 nedēļu triecienkurss par to, kā mainīt pasauli. Spēli ir izstrādājusis Pasaules Bankas institūts (World Bank Institute). Spēle ir bezmaksas un to var spēlēt jebkurš jebkurā vietā. Šīs sociālā tīkla spēles mērķis ir veicināt un sniegt cilvēkiem iespēju visā pasaulē nākt klajā ar radošiem risinājumiem mūsu neatliekamajām sociālajām problēmām. Tiklīdz spēlētājs sekmīgi pabeidz spēli, viņš kļūst par Pasaules Bankas Institūta 2010. gada klases sertificēto Sociālo Novatoru. Spēles treileris ir pieejams šeit.

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *