Eiropas Sociālās Inovācijas sacensību pusfinālistu projekti (II daļa)

ESIC-Semifinalists-11-20

Šis raksts ir otrā daļa rakstu sērijā par II Eiropas Sociālās Inovācijas sacensību pusfinālistiem, kurā tiek aprakstīti 10 no 30 projektiem atlasīti pirmajā sacensību kārtā.

Visi pusfinālisti marta sākumā piedalījās Sociālās Inovācijas Akadēmijā, kas notika Bilbao, un pirms dažām dienām iesniedza detalizētos projektu plānus. Vairāk par sacensībām var lasīt šajā rakstā.

Mēs ceram, ka šie projekti Jūs iedvesmos darboties sociālās inovācijas jomā un pārņemt labo praksi.

11. Jobs’R’Us (Itālija)

Jobs_R_UsProjekts norisinās Torino pilsētā, kura pamatā ir tuvējā apkārtnē esošā pūļa ieguves (crowd-sourcing) un pūļa finansējuma (crowd-funding) platforma vērsta uz vietējām un plašākām vajadzībām, sniedzot iedzīvotājiem iespēju investēt savā vidē, izveidojot darbu vietējā apkārtnē un piešķirot to vietējiem bezdarbniekiem vai nepietiekami nodarbinātiem cilvēkiem. Vietējie iedzīvotāji nosaka vietējās vajadzības (rajona pakalpojumi, pilsētas labošanas darbi, atjaunošanas aktivitātes utt.), augšupielādē šīs vajadzības uz projekta platformu, balsojot piešķir vajadzībām prioritātes, ar pūļa palīdzību finansē dažādas aktivitātes, tiklīdz finansēšanas mērķis ir sasniegts, konkrēts darbs piešķirts bezdarbniekiem un nepietiekami nodarbinātajiem vietējiem iedzīvotājiem.

Vairāk: Twitter_logo_blue_email@jobs_are_us | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

12. MC² Pieredze darbā (Beļģija)

mc2

Multikompāniju mobilitātes centra (MC²) projekts ir sociālās inovācijas iniciatīva, to vada un attīsta HazelHeartwood kompānija kopā ar vairākiem tādiem lieliem uzņēmumiem, kā, piemēram, KBC, Belgacom, SDWorx un Business & Society. Sadarbības rezultātā tapa ārējā platforma, kas ļauj uzņēmumiem apmainīties ar pieredzējušajiem darbiniekiem uz noteiktu laiku. Izmantojot šo sadarbības veidu starp uzņēmumiem, vecākiem darbiniekiem ir iespēja izmantot savas prasmes jaunā vidē un tādējādi būt motivētiem palikt darbā ilgāk. Šis risinājums nodrošina ilgtspējīgu atbildi uz sociālajiem jautājumiem, kas saistīti ar novecošanu.

Vairāk: world-wide-website-traffic - Copy hazelheartwood.com | Twitter_logo_blue_email@Hazelheartwood | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

13. Mooove (Dānija)

mooove

Projekta ideja ir izveidot digitālo treniņplatformu, lai palīdzētu darba meklētājiem kļūt pārliecinātākiem, vienotiem un radošiem darba meklēšanas laikā. Katru nedēļu treneris aicinās katru darba meklētāju tiešsaistes platformā izveidot rīcības plānu un dalīties tajā ar pārējiem darba meklētājiem. Veidojot rīcības plānu, darba meklētājs var izvēlēties radošos uzdevumus no uzdevumu bibliotēkas vai arī – izveidot un dalīties ar jauniem radošiem uzdevumiem. Uzdevuma piemērs varētu būt sekojošs: “Nointervēt kādu, kura darbs Tev ir saistošs, un nopublicēt interviju savā sociālo mediju profilā” vai “Sameklē vienas dienas brīvprātīgā darba iespēju. Veic šo brīvprātīgo darbu un apraksti savu pieredzi. ”

Vairāk: Twitter_logo_blue_email@giacomoneri | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

14. Tiešsaistes apmācību & attīstības akadēmija (Rumānija)

WiLD Academy

Tiešsaistes interaktīvā akadēmija piedāvās tādas mācību tēmās kā atbildība, uzņēmējdarbība, izmaiņu vadība vai komunikāciju. Piedāvātā programma ir unikāla: tās ilgums ir viens gads un tā ietver individuālo praksi, viens pret viens sadarbību, padomdevēju (mentoring) atbalstu un klātienes darbnīcas. Absolventi var darboties, izmēģināt un attīstīt savas iemaņas vidē, kas atveido reālās dzīves situāciju. Pēc veiksmīgas “WiLD akadēmijas” absolvēšanas absolventiem tiks  piemeklēta uzņēmējdarbības vide, nodrošinot darba iespējas un projektus, uzņēmējdarbības izvēršanai, kā arī viņiem tiks sniegta iespēja palikt “WiLD akadēmijā” kā padomdevējiem nākamajiem absolventiem.

Mūsu idejas pamatā ir šāds princips: ja Jūs iemācāties būt par savas dzīves līderi, Jūs varat mainīt ne tikai savu nākotni, bet arī citu dzīvi.

Vairāk: ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

15. Epelia – Vis-Eiropas maza mēroga pārtikas ražotāju produktu izplatīšanas tīkls (Vācija)

Epelia

Projekts atbalsta maza mēroga lauksaimniekus un veselīgu uzturu, attīstot pēc iespējas īsāku pārtikas piegādes ķēdi – tik īsu, ka tā ir tikai tiešā saite. Nav vairs ķēžu!
Mūsu ideja darbojas, veidojot tīmekļa veikalus tradicionālajiem lauksaimnieku tirgiem, kur tiek kombinēts vienā izmaksu ziņā efektīvā pasūtījumā viss, ko klients ir nopircis no viena noteikta tirgus tīmekļa vietnes. Tirgus efektīvi darbojas kā loģistikas mezgls – gan pašorganizētajai reģionālajai tās pašas dienas piegādes veikšanai, paku piegādes pakalpojuma sniegšanai valsts robežās, kā arī Eiropas mēroga piegādei uz citu zemnieku tirgiem (darbojoties kā izplatīšanas mezgls).
Šis modelis atdzīvina tradicionālo, maza mēroga pārtikas ražošanu un ļauj šiem uzņēmumiem radīt jaunas darbavietas.

Vairāk: world-wide-website-traffic - Copy epelia.com | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

16. Planet Employability (Lielbritānija)

Planet_employabilityPlanēta Nodarbinātība (Planet Employability – PLE) ir 21. gadsimta mācīšanas un mācīšanās rīks, kas, izmantojot virtuālo pasauli, attīsta spēlētāja praktiskās prasmes nodarbinātībai. Projekta ietvaros tiks izveidota mācīšanas un mācīšanās vide, kas ir izmaksu ziņā efektīva un viegli pieejama. Tas izveidos inovatīvu saskarni starp izglītību un apmācību un darba vidi. Caur šo modeli PLE un tā partneri varēs paplašināt savu spēju sasniegt un atbalstīt jauniešus, kuriem patīk tiešsaistes spēles.

PLE moto: No virtuālās realitātes līdz reālajām pasaules iespējām – mobilizējot virtuālās pasaules kā līdzekļus formālajai un neformālajai izglītībai, un apmācībām un nodarbinātības jomā.

Vairāk: world-wide-website-traffic - Copy planetemployability.co.uk | Twitter_logo_blue_email@PlanetEmploy | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne | YouTube-icon 3 min video

17. Reviving Olive Orchards To Sustainability (ROOTS) (Itālija)

ROOTSSv. Fransisa atdusas vietu Assisi pilsētā izgaismo mūžīgi degošā lampa, kas pildīta ar olīveļļu, un viss apkārtējais reģions – Umbrija – Itālijas zaļā sirds – ir ainava, kura ir burtiski olīvu audzēm krāsota… Un tas nav bez iemesla!

Ideja? Iesaistiet vecāka gadagājuma cilvēkus, kuri pavadīja savu dzīvi, rūpējoties par olīvu dārziem. Savediet viņus kopā ar jauniešiem bezdarbniekiem, kuri ir izglītoti mediju, kultūras un mākslas jomās. Izaiciniet viņus kopā atdzīvināt pamestos olīvu dārzus uz ilgtspējīgu ražu. Vecāka gadagājuma cilvēki mācīs, dalīsies savā pieredzē un stāstīs savus dzīves stāstus. Jaunieši mācīsies kopt kokus un dārzus, ieviešot inovācijas produkta nošķiršanai tirgū, radot no savas pieredzes dokumentālās filmas, grāmatas, mūziku, gleznas vai jebkuru citu kultūras produktu, kuru viņi vēlas. Īsāk sakot:

iegūt zemē stringrās saknes, lai zari varētu augt debesīs!

Vairāk: ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

18. RUFFBOARDS (Austrija)

RUFFBAORDSRUFFBOARDS ražo unikāla dizaina, augstas klases garos skeitošanas dēļus (longboards), pārstrādājot lietototos sniega dēļus, un palielina sociālo ietekmi caur augsti integrējošo ražošanas procesu, iesaistot ražošanas procesā nepilngadīgos likumpārkāpējus un citas iedzīvotāju riska grupas. Šie aspekti ir ārkārtīgi pievilcīgi ļoti dinamiskajam VIDS (Veselības un Ilgtspējas DzīvesStils – atbildīgie patērētāji) segmentam (LOHAS – Lifestyle of Health and Sustainability), kuri ir tendenču un viedokļu līderi lielākām sabiedrības daļām.
No tehnoloģiskās puses RUFFBOARDS ievieš inovatīvus risinājumus ap visu projektēšanas un ražošanas procesu, rezultātā iegūstot patentētu ražošanas un pārstrādes procesu, kas ir ļoti pielāgojams un viegli atkārtojams dažādos iestatījumos, lai nodrošinātu maksimālo ietekmi.

Vairāk: world-wide-website-traffic - Copy ruffboards.com | Twitter_logo_blue_email@ruffboards | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne | asset.f.logo.lg_e Ruffboards

19. Reģionālā Vied Eko Mobilitāte (Smart Suburban Eco Mobility), veicinot nodarbinātību un samazinot piesārņojumu (Itālija)

Smart Suburban Eco MobilityMēs ierosinām uzsākt zemo izmaksu mobilitātes pakalpojumus, izmantojot eko-mikroautobusus, kas savienotu tuvākās perifērijas, kas ir mazapkalpotas vai netiek apkalpotas vispār, apgabali aptuveni 10-15 km rādiusā.

Daloties vairāk ar transporta līdzekļiem – mazāks vides piesārņojums, vairāk darba iespēju.

Pakalpojumu nodrošinās maza mēroga sociālais kooperatīvs, izveidojot tīklu starp blakus esošajām pašvaldībām, kurās ir 30,000-40,000 iedzīvotāji.

Tādas tehnoloģijas kā viedtālruņu lietotnes sniegs informāciju reālajā laikā par pakalpojumu vai ļaus rezervēt braucienu iepriekš. Veciem cilvēkiem vai cilvēkiem ar invaliditāti palīdzēs draudzīgi un viegli izmantojami īpaši paredzētie pakalpojumi.

Vairāk: ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne

20. Task Squad (Lielbritānija)

Task SquadTask Squad ir jauna mikro-darbu platforma no vInspired, Liebritānijas vadošās jaunatnes labdarības organizācijas. Tā izmanto pārbaudīto jauniešu brīvprātīgo darba pieredzi, lai izceltu viņus darba devējiem, kuri meklē darbiniekus, lai aizpildītu īstermiņa, elastīgās, apmaksātās darbavietas. Tas palīdz jauniešiem iegūt neatņemamo apmaksātā darba pieredzi, kā arī – ar nākotnes karjeras izvēli un ļauj viņiem kļūt par ekonomiski aktīviem, tajā pašā laikā, nodrošinot start-up’us, mazos uzņēmumus un labdarības organizācijas ar piekļuvi pie spilgtiem, motivētiem un augsti kvalificētiem jauniem darba ņēmējiem.

Vairāk: world-wide-website-traffic - Copy tasksquadhq.com | Twitter_logo_blue_email@tasksquadhq | ESIC-icon ESIC Tīmekļa vietne | asset.f.logo.lg_e vinspired

Informācija, attēli un foto: (c) http://socialinnovationcompetition.eu/

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *