EmPaci projekta pirmo pilotu rezultāti

Projekts “Līdzdalības budžeta iespējošana Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) tika uzsākts jau 2019. gadā un uz doto brīdi varam lepoties ar to, ka esam daļa no projekta, kas attīsta demokrātiskas līdzdalības principus, ļaujot pašvaldību, reģionālu un valsts iestāžu, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī Latvijas iedzīvotājiem gūt izsmeļošas zināšanas par to, kā dažādu valstu pašvaldības iesaista iedzīvotājus līdzdalības budžeta plānošanā un sadalē, un kas tam ir nepieciešams. EmPaci partnerībā līdzdalības budžetēšanas prakses ir ļoti dažādas, tāpēc aicinām ar tām iepazīties mūsu EmPaci mājaslapas sadaļās:

Projekta ietvaros katrā no dalībvalstīm tiek īstenotas un pētītas līdzdalības budžetēšanas aktivitātes. Latvijā līdzdalības budžetēšanu veic Vidzemens Plānošanas reģions, kas 2 gadu laikā ir jau otrā pilotprojekta īstenošanas posmā. Tas paredz kultūras dzīves dažādošanu Vidzemē, tāpēc projekta vajadzībām tika radīta balso.vidzeme.lv platforma, kurā tiek iesniegtas un  publicētas projekta koncepcijas, par kurām Vidzemes iedzīvotājiem ir iespēja nobalsot, atbalstot to realizāciju. Dotajā līdzdalības budžetēšanas posmā tika iesniegta 182 projektu idejas, par 172 not tām nobalsoja nu jau vairāk kā 16 300 Vidzemens iedzīvotāju. Ar projektu idejām var iepazīties šeit.

Sekojiet mūsu tīmekļa vietnei www.empaci.eu, lai uzzinātu vairāk par projektu un jaunākajiem izstrādātajiem dokumentiem vai iesaistīto valstu partneru jaunumiem. Līdzdalības budžeta veidošana ir demokrātiskas lēmumu pieņemšanas process,  kurā ikviens iedzīvotājs var piedalīties pašvaldības vai valsts budžeta plānošanā un ieviešanā. Baltijas jūras reģionā līdzdalības budžetēšanas procesu ir pilnā mērā apguvušas neskaitāmas pašvaldības. Ja esi ieinteresēts saņemt atbalstu sava līdzdalības budžeta iniciatīvas attīstīšanai, sazinies  ar savas valsts vai tuvāko EmPaci partneri. Vairāk par projektu var uzzināt www.empaci.eu tiešsaistes vietnē.

Kopā mums ir spēks vietēja, reģionāla un nacionāla līmeņa lēmumu ietekmēšanā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *