Vieta, kur jaunieši un sociālā uzņēmējdarbība satiekas

Tā kā Erasmus+ atbalstītā projekta INDIGISE mērķis ir sniegt uz jaunatni vērstas, inovatīvas izglītošanas metodes un rīkus uzņēmējdarbības kompetenču attīstīšanai sociālajā ekonomikā un popularizēt sociālās uzņēmējdarbības koncepciju kopumā, www.socialenterprisebsr.net izglītojošā platforma tiek regulāri atjaunināta ar jauniešiem  atbilstošu saturu kopš 2020.gada aprīļa. COVID-19 karantīnas apstākļos tā ir bijusi īpaši aktuāla tūkstošiem jauniešu, kas bijuši ieslēgti savās mājās un meklēja jaunas iespējas – izglītībai, biznesam vai izklaidei. Baltijas jūras reģiona Sociālās Uzņēmējdarbības atbalsta tīkls, kas nu ieskauj arī jaundibināto INDIGISE projekta partnerību, atbild uz jauniešu vajadzībām, apkopojot, pārbaudot un izplatot labākos rīkus zināšanu uzlabošanai par sociālo uzņēmējdarbību un sociālās inovācijas dizainu. Pusgada laikā Klaipēdas universitāte no Lietuvas, KRISTIANSAND KATEDRALSKOLE GIMLE no Norvēģijas, Baltijas Reģionālo lietu izstitūts BISER un EUROREGION BALTIC no Polijas, kā arī Sociālās inovācijas centrs no Latvijas ir izpētījuši simtiem datu glabātuvju, zinātnisko datubāzu, blogu, sociālo mediju grupu un vietējo un starptautisko NVO, izglītības iestāžu un sociālo uzņēmēju mājaslapu, veidojot pievilcīgu saturu angļu valodā par sociālo uzņēmējdarbību un inovāciju.

Atklātā izglītojošā platformā tika izveidota īpaša sadaļa jauniešiem “Youth“, lai balstītu izpēti, neformālās un ikdienišķās jauniešu, jaunatnes darbinieku, formālās izglītības skolotāju, fasilitatoru un citu izglītotāju mācīšanos par sociālo uzņēmējdarbību, sociālo inovāciju un sociālo ietekmi. Pieredzējušu pētnieku, sociālo uzņēmēju, mācību programmu veidotāju un vadītāju pieredzi jaunieši var smelties “Learn” (“Mācies”) un “Play” (“Spēlē”) apakšsadaļās.

INDIGISE nodrošina jauniešiem un to atbalstītājiem piekļuvi mācību materiāliem, zinātniskiem rakstiem, sociālo uzņēmēju biznesa modeļiem, atbalsta iniciatīvām un relevantiem pasākumiem, Baltijas jūras reģiona sociālo uzņēmumu (t.sk. jauniešu veidoto iniciatīvu) datubāzei, informācijai par inovatīviem komunikācijas un sadarbības rīkiem un bloga rakstiem. Un 2020. gada novembri projekta partneri ir izveidojuši un sociālajos medijos izplatījuši vairāk par 100 publikācijām, ieskaitot informāciju par jau eksistējošiem sociālajiem uzņēmumiem un iniciatīvām Baltijas jūras reģionā.

Mācību materiāli

Nodrošinot ar ziņojumiem, vadlīnijām un e-mācību materiāliem par sociālo inovāciju un sociālo uzņēmējdarbību, INDIGISE projekta partneri sniedz jauniešiem un mācībās iesaistītajiem pieaugušajiem iespējas iegūt prasmes, iemaņas un zināšanas, paplašinot redzesloku, iedrošinot un veidojot empātiju pret sociālās ietekmes veidošanu.

(Angļu valodā pieejamās publikācijas)

The Case for Letting Business Solve Social Problems |Michael Porter

Social Innovation Academy E-learning Tool

Gamified Tool to Learn What The Theory of Change Is All About

Zinātniskās publikācijas

Partneri regulāri pārskata zinātniskās publikācijas par tēmām, kas saistītas ar sociālo uzņēmējdarbību, piedāvājot mērķa grupām konceptualizēt sociālās ietekmes veidotāju aktivitātes.

Is Crowdfunding an Appropriate Financial Model for Social Entrepreneurship?

Social entrepreneurship research: A review and future research agenda

A Dutch Pilot Study in Primary Teacher Education: Social Entrepreneurship Education in Focus

Sociālā biznesa modeļi

Vairums ekspertu uzskata, ka tirgū esošie sociālie uzņēmēji ir tie, kas iedvesmo jauniešus kļūt par topošiem sociālo izmaiņu veicējiem. INDIGISE projekts izgaismo interesantākos vietējos, reģionālos un globāli pazīstamos sociālos uzņēmējus, ieskaitot jauniešu un pieredzejušu vadītāju veidotos uzņēmumus.

Connecting creativity and ecology in social commitment projects

Social Enterprises in Tourism Presented

Creative Social Enterprise Business Model Ideas: 10 Ways to Address Affordability

Atbalsta mehānismi jaunajiem sociālajiem uzņēmumiem

Baltijas jūras reģionā Sociālās uzņēmējdarbības atbalsta tīkls atbalsta sociālos uzņēmumus un topošos jaunos uzņēmējus. Platformā var atrast praktisku padomus, vadlīnijas, iedvesmas avotus, pieredzes stāstus, finanšu, izglītības un informatīvos rīkus (iespējas) praktiskai darbībai.

A Recipe Book for Social Finance – A Practical Guide on Designing and Implementing Initiatives to Develop Social Finance Instruments and Markets

Social Entrepreneurship: How to Become a Changemaker Through Business

The Impact in Palanga is Turned ON: 7 New Social Businesses Have Emerged

Ja vēlies pastāstīt par saviem produktiem, pakalpojumiem vai iniciatīvām, pievienojies mūsu tīklojumam un atsūti savu materiālu uz beata@socialinovation.lv.

Sociālo uzņēmumu datubāze

Lai nodrošinātu sociālo uzņēmēju redzamību reģionālā līmenī, sociālie uzņēmēji datubāzē tiek kartēti atbilstoši valstiskai un industrijas piederībai – gan jaunie, gan pieredzējušie sociālie uzņēmēji. Labākie sociālās uzņēmējdarbības piemēri izmitināšanas, ēdināšanas, izglītības, lauksaimniecības, administrācijas un atbalsta pakalpojumu jomās, ekodizaina, veselības un sociālā darba, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, mākslas, izklaides, atpūtas jomās ir atspoguļoti platformā, lai iedvesmotu un iedrošinātu jauniešus.

Pøbelprosjektet (Norvēģija)

Vigo (Latvija)

Kulturhauz (Polija)

Maisto Bankas (Lietuva) 

Ja tu zini sociālos uzņēmējus, ko radījuši jaunieši vecumā līdz 30 gadiem, pievieno informāciju par tiem šeit vai atsūti informāciju uz beata@socialinnovation.com.

Pasākumu  kalendārs

Ar digitālās platformas palīdzību INDIGISE nodrošina vadošo izglītības, sociālās inovācijas un uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju rīkoto pasākumu redzamību jauniešu auditorijai Baltijas jūras reģionā. Kalendārā tiek atspoguļoti ieplānotie pasākumi – inovāciju līderības un sociālās uzņēmējdarbības nometnes, fasilitatoru apmācības, konferences, forumi, pieredzes apmaiņas un informatīvās sesijas, tematiskās darbnīcas un citi pasākumi jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem.

Social Enterprise Day 2020 – (#WhoKnew campaign)

Social business conference “Business that Challenges” – “Creative Shock”

Social Entrepreneurship 4 Health: How to develop your social business to improve global health

IKT rīki

Sociālie uzņēmēji un to atbalsta organizācijas var gūt labumu no digitālās sadarbības, projektu vadības un biznesa procesu pārvaldības, idejošanas darbnīcu, sesiju, iekšējās komunikācijas un citiem rīkiem, ko ikdienas produktīvai un patīkamai procesu pārvaldībai piedāvā izmēģināt platformas veidotāji.

Milanote: for Brainstorming and Ideation

Design a Striking SWOT Analysis with Canva. SWOT analysis templates

Clariti App for Smart Multitasking

Blogs

Jaunumi no Lietuvas, Polijas, Norvēģijas, Latvijas un citām valstīm tiek atspoguļoti bloga rakstos, lai lasītāji uzzina par jaunākajām tendencēm un jaunumiem sociālās ietekmes jomā. Lasi par projektiem un kampaņām, jauniešu biznesa atbalsta organizācijām un to izstrādātajiem rīkiem!

Reach for Change to connect social enterprises with IT entrepreneurs by joining Vilnius Tech Park

Zdanowicz Be Creative Foundation – Creative Power of Help

Mentoring as a Powerful Tool for Youth Business support: Why and How?

Ja vēlies pievienoties tīkla aktivitātēm un ieguldīt satura tapšanā jauniešu sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai vai Tev ir savs uzņēmums, ar ko vēlies palielīties Sociālās uzņēmējdarbības atbalsta tīkla mājaslapā vai Facebook lapā, raksti mums uz beata@socialinnovation.lv.

Šī publikācija tika izveidota INDIGISE projekta ietvaros. Par publikācijas saturu atbild projekta koordinators un saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras uzskatus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *