“Digital Youthquake” projekts “eksportē” digitālās iemaņas un radošumu

gg

No 8.-16.oktobrim Serbijas galvaspilsētā Belgradā ir norisinājies jauniešu pieredzes apmaiņas projekts digitālās komunikācijas un satura izveides jomā. Jauniešu komandas no nevalstiskajām organizācijām no Igaunijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Latvijas, Albānijas, Maķedonijas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes un Serbijas strādāja grupās un individuāli, apgūstot mūsdienu informācijas pasaulē nepieciešamās zināšanas, lai turpmāk veiksmīgi popularizēt katras nevalstiskās organizācijas darbu un padarīt to vienkāršāku. Latvijas komandu pārstāvēja Alīna, Marta un Beata no Sociālās Inovācijas Centra.
Projektā tika apskatītas tādu interneta komunikācijas rīku funkcijas un to izmantošanas iespējas, kā Facebook, Trello, Slack, WordPress, MailChimp, Canva u.c. Dalībnieki izpētīja, izrunāja un izveidoja savas stāstījumu (storytelling) kampaņas, kas spēj iedvesmot, intriģēt un popularizēt to veidotos projektus. Galvenā šī projekta ideja bija veicināt digitālo prasmju apgūšanu un tās rīku popularizēšanu jauniešu vidū, kā arī starpkultūru komunicēšana un dalīšanās visā, kas varētu kļūt par jaunu ideju un radošuma avotu.
Komandas ne tikai strādāja pie jauniem projektiem un to izplatīšanas sociālajos medijos, bet arī iepazina Belgradu un Serbijas kultūru kopumā, rādot piemēru lieliskai starpvalstu integrācijai. “Digital Youthquake” projekts vienoja kopā tik dažādu valstu pārstāvjus un katrai valstu komandai bija iespējams iepazīstināt citus ar savu kultūru un galvenajām jauniešu problēmām savā valstī, daloties pieredzē to risināšanā, kā arī pozitīvajām un negatīvajām kampaņām. Stāstot par savu valsti, protams, izgaršošanai tika piedāvāti arī dažādu valstu cienasti, un daudz kas jauns tika uzzināts par Balkānu tradīcijām un ieražām. Tika gan dejots, gan dziedāts, gan spēlēts spēles, gan skatītas filmas un dalībnieku veidotās prezentācijas, kas iedvesmoja uz radoša interneta satura veidošanu projektiem.
Tika apmeklēta arī kopstrādes vieta, nevalstisko organizāciju mītne un vienkārši jaunatnes centrs “Gnezdo”, kur sarunā ar tā vadītāju dalībnieki uzzināja par uzņēmējdarbības un sabiedrisko organizāciju problēmām Serbijā, īpaši Belgradā. Diskusijā atklājās kopstrādes vietu stiprās un vājās puses arī citās projekta dalībnieku valstīs, un, izrādās, tās ir visai līdzīgas.
Latvijas un citu valsts komandas atgriezās mājās ar jaunām radošām idejām, kā uzlabot un efektivizēt komandas darbu organizācijā un iedvesmot jauniešus uz interesantu ideju īstenošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *