Projekta ImpactYouth rezultāti – pūļa finansēšanas platforma, vadlīnijas un manuāļi

Projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana un veicināšana jaunatnes sektorā” ietvaros projekta partneri ir izstrādājuši virkni atbalsta materiālu jauniešu sociālās uzņēmējdarbības stimulēšanai.

ImpactYouth platforma ir pūļa finansēšanas (crowdfunding) platforma, radīta projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana un veicināšana jaunatnes sektorā” ietvaros, un aicina izvietot Lietuvas, Latvijas un Igaunijas jauniešu sociālā biznesa idejas, kas ietver sociāla labuma mērķus, pārmaiņas sabiedrībā un pievilcīgu komerciālu produktu vai pakalpojumu, izvērst kampaņu un piesaistīt potenciālos investorus.

Tveršana2

Platforma piedāvā Baltijas valstu jauniešiem vecumā līdz 35 gadiem prezentēt savas biznesa idejas un īstenot aktīvu kampaņu finansējuma vākšanai 30 dienu garumā. Tikai pirmajām 30 publicētajām idejām būs iespēja turpināt kampaņu 90 dienas! Lai iegūtu līdzekļus, kampaņas laikā ir jāsavāc vismaz 75% no pieprasītā finansējuma apjoma!

Esam sagatavojuši pamācību – prezentācijas, kurās pa soļiem izskaidrots, kā ieniegt sociālā biznesa pūļa finansēšanas platformā sava sociālā biznesa ideju:

 

Projekta ietvaros radīti arī izglītojoši materiāli – vadlījas jauniešu centriem un  organizācijām par to, kas sociālā uzņēmējdarbība, demonstrēti piemēri, gan jauniešu iniciatīvu, gan atbalsta iespējām, kā arī izstrādātas pasākumu rokasgrāmatas, ko iespējams izmantot, organizējot pasākumus jauniešiem par sociālo uzņēmējdarbību.

Visi manteriāli pieejami šeit:

Vadlīnijas jauniešu organizācijām:

How_to_facilitate_SE_youth_ENG

How_to_facilitate_SE_youth_LT

How_to_facilitate_SE_youth_LV

How_to_facilitate_SE_youth_EE

SenseFiction_bilde

Kas ir SenseFiction?

SenseFiction ir radošs seminars, kurš iedrošina iedzīvotājus radīt SU projektus. Sakot no 3 stundām līdz 2 dienām, grupās no 4-5 cilvēkiem, dalībnieki mentora vadībā izstrādā un attīsta savus projektus.

 Kādi ir SenseFiction mērķi?

– Atbalstīt iedzīvotājus radīt sociālās uzņēmējdarbības projektus

– Iedrošināt cilvēkus tikties, un darbojoties komandās attīstīt projektus

– Atbalstīt to projektu ideju attīstību

– Iedrošināt entuziastiskākos dalībniekus uzsākt uzņmējdarbības aktivitātes

SenseFiction_5_hour_Manual_ENG

SenseFiction_5_hour_Manual_LT

SenseFiction_5_hour_Manual_LV

SenseFiction_5_tunni_manuaal_est

SenseFiction_organization_manual_LV

SenseFiction_organization_manual_ENG

SenseFiction_organization_manual_LT

SenseFiction_organisatsiooni_manuaal_EST

HoldUp_cover pic

Hold-up! ir labi pārvaldīta prāta vētras sesija, kurā dalībnieki palīdzēs sociālajiem uzņēmējiem atklāt labākās idejas biznesa attīstībai. Pasākuma sākumā idejas/uzņēmuma/risinājuma izstrādātāji prezentē savus īpašos izaicinājumus, kuriem nepieciešamas svaigas idejas un radoši risinājumi. Pasākuma dalībnieki veido ieteikumus, idejas un rekomendācijas iepriekšminēto izaicinājumu un problem risinājumiem.

Hold-up ir maza mēroga pasākums, kam nepieciešama viena sociāla ideja/ uzņēmums/risinājums, mentors un 6-20 dalībnieki-jauni cilvēki ar daudzpusīgu pieredzi, kuri pārstāv dažādas nozares un skatu punktus, bet, kur ir ieinteresēti sociālu jautājumu risināšanā un ir atvērti dalībai 3 stundas ilgā prāta vētrā.

HoldUp_manual_ENG

HoldUp_manual_LT

HoldUp_manual_LV

HoldUp_manual_EE

 

logosbeneficaireserasmusrightfunded

Šī publikācija ir tapusi projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana un veicināšana jaunatnes sektorā” ietvaros. Par publikācijas saturu atbild projekta vadītājs un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *