FIT projekta apmaiņas brauciens uz Santarem, Portugāle, 2015.gada 7-10.jūnijs.

Eiropas Savienības karogs - Mūžizglītības programma Projekts tiek finansēts Lifelong Learning Programme Leonardo da Vinci Partnerships darbības ietvaros (vairāk par šo programmu šeit). Par projekta saturu atbild tā realizētājs un tas neatspoguļo Eiropas Komisijas vai Valsts izglītības un attīstības aģentūras viedokli.

Jūnija sākumā FIT projekta partnerorganizācija no Portugāles (Instituto Politecnico de Santarem) organizēja noslēguma mobilitātes partneru tikšanos. Mobilitāte notika Santarem pilsētā Portugālē, kura tiek dēvēta arī par ”Portugāles gotikas galvaspilsētu”.

Mobilitātes programma tika veidota, iekļaujot tajā arī vizīti uz Santarem apkārtni, kā arī vienas dienas vizīti uz Lisabonu. Noslēguma partneru tikšanās bija  veltīta gan dažādas pieredzes apgūšanai, gan arī projekta novērtēšanas aktivitātēm, apspriežot kopīgo divu gadu laikā paveikto.

1. diena: Sagaidīšana, informatīvie apmeklējumi, Lisabonas apskate. Pirmās dienas laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Lisabonas kultūrvēsturiskiem pieminekļiem.

2 diena: Instituto Politecnico de Santarem apmeklējums, darbnīcas, vizītes uz Santarem institūcijām.

Nākamā diena sākās ar Instituto Politecnico de Santarem apmeklējumu. Izglītības iestāde iepazīstināja projekta dalībniekus ar organizācijā esošo muzeju, kas veltīts dažādām tehnoloģijām. Organizācijā ir arī vēsturisks objekts
” mācību klase”, kura ir saglabājusies vismaz 100 gadus un tajā ir  mācīšanās iedzīve no pagājušiem gadsimtiem.

IMG_4298

Pēc tam organizācijas pārstāvji atklāja izstādi, kas tika veltīta projektam un tā dažādām moblilitātēm. Izstādes laikā tika izdalītas arī avīzes par iepriekšējo mobilitāti, kuru gatavoja Itālijas partneris.

Plkst. 11.00 dalībnieki sadalījās divās grupas. Viena no grupā devās uz vietējo Leoes skolu, lai iepazītos ar speciālās izglītības modeli, savukārt, otra grupa ar mācekļiem devās uz ”Zinātnes darbnīcu”, kuras laikā notika zinātniskie eksperimenti.

IMG_4333

Pēc pusdienas projekta dalībnieki devās uz vietējo pašvaldību, kur norisinājās neliela uzņemšana un sarunas ar pašvaldības mēru. Pēc šīs tikšanās dalībnieki tika nogādāti uz Santarem apkaimē esošā Autisma centru, kurā uzturas gan jaunieši, gan pieaugošie ar autiskā spektra traucējumiem.  Apskates laikā tika demonstrētas ikdienas darbā pielietojamās metodes.

IMG_4375

Dienas noslēgumā bija iespēja doties ārpus Santarem pilsētas un pavadīt vakariņas vietējā lauku tūrisma objektā, kurā tika pasniegtas nacionālās vakariņas.

3.diena. Trešā diena iesākās ar portāla iepazīstināšanu vietējiem Portugāles studentiem, kas atzinīgi novērtēja rīka izstrādi projekta laikā.  Paralēli prezentācijai, mācekļu grupai tika nodrošināta ” Tehnoloģiju darbnīca”, kuras ietvaros strādāja ar dažādiem IT rīkiem.

IMG_4475

Plkst. 11.15. Sākās projekta aktivitātes, kurās tika stāstīts par interaktīvo spēļu izveidi ar video palīdzību, bet mācekļi paralēli varēja doties uz ”Drāmas darbnīcu”.

Pēc pusdienām projekta partneri veidoja kopīgu diskusiju par to, kāds ir divos gados paveiktais darbs, kādi ir plusi un mīnusi. Tika veikta SWOT analīze.  Tika apspriesta projekta rezultātu izplatīšanas un gala atskaites veidošanas darbības.

Projekta rezultātā tika izveidots IT rīku klāsts, kā arī organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā notiks diskusijas par to, kā padarīt efektīvāku un labāku iemaņu apguves procesu personām ar īpašajām vajadzībām.

Projekta partnerorganizācijas:

  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Polija (NVO, Tīmekļa vietne)
  • Sociālās inovācijas centrs, Latvija (NVO, Tīmekļa vietne)
  • Zespół Szkół nr 6 w Rybniku, Polija (Skola, Tīmekļa vietne)
  • Initiatives for Civil Society, Bulgārija (NVO)
  • Associazione VIAINDUSTRIAE, Itālija (NVO, Tīmekļa vietne)
  • Instituto Politecnico de Santarem, Portugāle (Universitāte, Tīmekļa vietne)

Vairāk par projektu šeit.

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *