GRĀMATA | Envisioning the Future of Learning for Creativity, Innovation and Entrepreneurship

Divu gadu garumā Sociālās inovācijas centrs bija viens no projekta VISION partneriem. Tas noslēdzās pagājušā decembrī un esam patiesi lepni prezentēt vienu no rezultātiem – grāmatu, kas tikko ir publicēta un pieejama plašākai sabiedrībai. Envisioning the Future of Learning for Creativity, Innovation and Entrepreneurship (jeb, “Nākotnes redzējums radošuma, inovāciju un uzņēmējspēju mācīšanas un apmācību jomā”) būs pieejama eBook formātā bez maksas no 7.marta, bet drukātā formātā iegādājama no šī gada 21.marta.

Lejuplādēt eGrāmatu šeit || Iegādāties drukāto versiju šeit


PAR GRĀMATU

“Envisioning the Future of Learning for Creativity, Innovation and Entrepreneurship” atspoguļo pētniecības projektā VISION veikto darbu un secinājumus. Tajā atklājas imersīvās mācīšanās nozīmība un redzami secinājumi no vairāk kā 130 padziļinātām intervijām un darbnīcām.

Izglītības joma mainās un gan skolotāji, gan skolēni visā pasaulē ir daļa no šī pārmaiņu procesa. Šī grāmata ir radīta ar mērķi palīdzēt izglītotājiem, likumdevējiem, citiem nozares speciālistiem un sabiedrībai kopumā rast ceļu mainīgajā  radošuma, inovācijas un uzņēmējdarbības (RIU) izglītības vidē. Sagatavota balstoties uz vairāk kā 250 ekspertu viedokli, šī grāmata atspoguļo mācību vidi, kas iekļauj mūsdienīgas izmaiņas RIU izglītībā un piedāvā vadlīnijas, kā arī potenciālos risinājumus tiem, kas darbojas šajā nozarē.

Saistībā ar RIU izglītību, grāmata atspoguļo sekojošus aspektus:

  • mācīšanās kā imersīva pieredze, kuru vada rotaļīgums un eksperimentēšana;
  • aug apmācību darbā un mācīšanās darot nozīmīgums kā daļa no visas dzīves garumā noderīgu prasmju uzlabošanas;
  • skolotāju loma attīstās un tie kļūst par koučiem un mentoriem, kas attīsta t.s. “cietās” un arī starpnozaru, jeb “mīkstās” prasmes;
  • virkne attēlu grāmatā atspoguļo tehnikas vizuālās domāšanas, iztēles stimulēšanas, radošuma un inovāciju veicināšanai.

Lejuplādēt eGrāmatu šeit || Iegādāties drukāto versiju šeit

Ja vēlies uzzināt vairāk par pētījuma procesu un rezultātiem, apmeklē tā mājaslapu (angļu val.) ŠEIT.


PAR PROJEKTU

VISION tika ieviests 13 Eiropas partnerorganizāciju kosorcijā un noslēdzās 2021.gada decembrī. Šī projekta ietvaros vairāk kā 120 starptautiski eksperti tika aicināti reflektēt par RIU izglītības un mācīšanās nākotni. Šķērseniskās (transversal) prasmes un uz attīstību vērsts domu gājiens (growth mindset) bija šo diskusiju pamatā, uztverot RIU prasmes kā vienu no galvenajiem faktoriem pozitīvas ietekmes radīšanai sabiedrībā. Lai iepazītos ar projekta saturu un norisēm, aicinām iepazīties ar citiem tā laikā radītajiem rezultātiem (angļu valodā)!


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *