Intensīvas darba tikšanās Sopotā un Valensijā LEVEL UP! projekta ietvaros

Novembris un decembris bija ražīgi mēneši LEVEL UP! projekta kontekstā. Mūsu darbinieces Ieva un Beata apmeklēja Sopotu Polijā un Valensiju Spānijā lai kopā ar pārējiem projekta partneriem strādātu pie tā rezultātu sagatavošanas, kā arī iepazītos ar sociālās uzņēmējdarbības inkubācijas vidi Spānijā. Abas tikšanās bija īpaši auglīgas un ļāva veikt nozīmīgu progresu izvirzīto mērķu sasniegšānā. Soli pa solim mēs mācamies par pieaugušo izglītības aspektiem un mūsu organizācijās nepieciešamajiem uzlabojumiem tās kvalitātes veicināšanai!

Transnacionālā partneru tikšanās Sopotā, Polijā

Šī tikšanās notika 25.11 – 26.11 Sopotā, un ļāva radīt dažus no projekta vērtīgākajiem rezultātiem. Pēc projekta nākamo soļu izrunāšanas, partneri aktīvi prezentēja un diskutēja par koučingu un ar to saistītajiem izaicinājumiem. Šī saruna bija ļoti vērtīga, jo tikai vienai no iesaistītajām organizācijām (Associacion Con Valores) ir plašāka pieredze koučingā un mentoringā. Tieši tāpēc SIC un Polish Economic Society Gdaņskas nodaļas pārtāvjiem tā bija lieliska iespēja gūt iespaidu par nepieciešamajām darbībām, lai spētu metodoloģiski izmantot koučingu nākotnē. Vēl viens nozīmīgs diskusijas aspekts bija detalizētu šī projekta izvērtēšanas instrumentu radīšana un apspriešana. Dalībnieki bija izsmelti, bet atzina, ka šī esot bijusi viena no produktīvākajām sesijām.

Apmācību aktivitāte Valensijā, Spānijā

Un Valensijā mūsu darbinieces pavadīja nozares kolēģes no Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas. Tikšanās laikā viņām visām bija iespēja iepazīt patiesi iedvesmojošu Associacion Con Valores (ACV) iniciatīvu. Šis trīs dienu apmācību pasājums norisinājās no 29.11. – 01.12 un apvienoja gan noderīgu ieskatu vietējā organizācijas darbā, gan pieaugušo izglītības metodoloģijās. Galvenā tikšanās tēma bija izcelt un pētīt veidus pieaugušo iesaistei un izglītībai caur sociālās uzņēmejdarbības inkubāciju un attīstīšanu, kā arī vērot uzņemošās organizācijas atbalstu šīs nozares attīstīšanai no metodoloģiskā skatupunkta.

Par Associacion Con Valores

Primāri šī biedrība darbojas kā sociālās uzņēmējdarbības inkubators indivīdiem, kas atrodas uz sociālās izslēgšanas riska robežas. Asociāciju veido lielākoties uzņēmējdarbības vides profesionāļi, kas dalās ar savām zināšanām, lai veicinātu vienlīdzību sabiedrībā izmantojot pieredzes un biznesa kontaktus jaunu sociālo uzņēmumu izveidē un attīstībā. Kā organizācija, kas darbojas ar jaunu metožu radīšanu, 2019.gadā ACV izveidoja biznesa inkubācijas modeli, kas aptver virkni uzņēmējdarbībā iesaistīto pušu: uzņēmējus, to asociācijas, universitātes, tehnoloģiju centrus, sabiedrības pārvaldes institūcijas, u.c.

Šobrīd organizācijas darbā iesaistās vairāk kā 100 brīvprātīgie, kas piedāvā savu profesionālo un nozarei specifisko atbalstu mazu uzņēmumu radīšanā. Kopš inkubācijas programmas radīšanas tā ir pierādījusies kā viena no organizācijas veiksmīgākajām praksēm. Un tomēr, tieši indivduālais atbalsts inkubācijas procesā un tā dalībniekiem personīgi ir aspekts, kas sniedzis visvairāk ietekmi. Tā rezultātā tiek kultivēta cieša kopiena – daudziem no programmā iesaistītajiem dalībniekiem dalīties savos dzīves izaicinājumos ar līdzīgas problēmas piedzīvojušiem ir ļāvis mainīt skatījumu uz savu ikdienu un ievērojami uzlabot tās kvalitāti.

Projekta turpinājums

Darbs pie projekta tagad turpināsies iesaistītajās organizācijās individuāli. Radītie rezultāti, iespaidi un pieredzes no vizītēm tiek izmantoti diskusijās par iekšējām strukturālām un organizatoriskām izmaiņām, tādā veidā sniedzot devumu projekta mērķu sasniegšanā. Tas, starp citu, ir sasniedzis savu viduspunktu un nākotnē priekšā vēl arī pāris tikšanās klātienē. Tās gan notiks tikai 2023.gadā un sākoties siltākai sezonai – lai nodrošinātu drošāku ceļošanu pandēmijas kontekstā.

Lasi vairāk par projektu šeit: LevelUp! Project Launched to Exchange Good Practices


Šī publikācija ir sagatavota projekta LevelUp! Nr.2020-1-PL01-KA204-082188 ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *