“Jauniešu kopstrādes” projekts ir pusē. Turpmākie soļi apspriesti Senderiz, Spānijā

36228610_1892365590813703_3446532090479247360_n

“Jaunatnes kompetenču apguves veicināšana ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros”, ko projekta partneri īsumā sauc par “jauniešu kopstrādes projektu”, tika uzsākts 2018.gada janvāra beigās. Tas ir iezīmējies ar intensīvu darbu pie vadlīnijām jaunatnes centriem un darbiniekiem, kas palīdz izprast, kā ieviest kopstrādes elementus jauniešu centru telpās. Turpinot darbu pie projekta attīstības, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) būs pirmais jauniešu centrs Latvijā, kur notiks kopstrādes pasākumi, un tas tiks uzsākts jau šī gada septembrī!
Uz doto brīdi vadlīnijas, kas nes projekta nosaukumu, ir izstrādes nobeiguma posmā. 2018 gada 19.jūnijā Ķekavas novada JIC (Latvija) tikās ar Viaindustriae (Itālija), Asociacion Cultural Sende (Spānija), Forwardspace (Igaunija) un Sociālās inovācijas centru (Latvija) Spānijas kalnu ciematā Senderiz, lai apspriestu nepieciešamos vadlīniju uzlabojumus un noteiktu nākamos darbības soļus projekta ietvaros. Pēc vadlīniju izstrādes angļu valodā partneri uzsāks darbu pie tulkojumiem savu valstu valodās (itāļu, spāņu, igauņu un latviešu valodās), lai padarītu šo dokumentu pieejamu pēc iespējas lielākam jaunatnes darbinieku un citu interesentu skaitam, jo īpašu lauku apvidos.

Projekta virsmērķis ir iepazīstināt lauku teritorijās darbojošos jaunatnes centrus ar kopstrādes koncepciju un tādējādi ar kopstrādes palīdzību stimulēt jauniešu uzņēmējdarbību un mācīšanās iespējas.

Vienlaikus, pēdējā vasaras mēneša laikā notiks sagatavošanas darbi kopstrādes vietas palaišanai Ķekavas novada JIC telpās. Tādējādi Ķekavas un citu tuvējo pašvaldību jauniešiem būs iespējas uzzināt vairāk par alternatīviem strādāšanas veidiem, uzņēmējdarbību, ārštata darbu, dažāda veida projektiem, pašizaugsmes iespējām, kopstrādes koncepciju un citām interesantām lietām, jo viens no kopstrādes uzdevumiem ir tās lietotājiem piemērotas izglītojošas un socializējošas vides izveide. Partneru tikšanās laikā Ķekavas JIC pārstāve novadīja arī nelielu praktisku darbnīcu, kuras mērķis bija izstrādāt potenciālo pilotētās Ķekavas kopstrādes vietas lietotāju profilus.
Pati partneru tikšanās notikusi gleznainā kalnu apvidū, vietā, kur 2013.gadā Asociacion Cultural Sende nodibināja pirmo kopstrādes un kopdzīvošanas vietu pasaulē (par vietu un tās iespējām vairāk var uzzināt vietnē http://sende.co/). Projekta partneri no Spānijas laipni uzņēma viesus, izrādīja vietu un dalījās ar tās stāstu, kas iekļauts arī izstrādātajās vadlīnijās, kā viens no kopstrādes veiksmes piemēriem. Izņemot kopstrādes iespējas “digitālajiem klejotājiem” (no angļu valodas – digital nomads), kas izvēlas strādāt klusā un mierīgā vietā, Sende piedāvā arī naktsmītnes (kopdzīvošanu) un virkni pasākumu kopstrādātājiem, vietējai kopienai un jaunatnei kopumā.

Tā kā pirmās 2 partneru tikšanās aprīlī Rīgā un jūnijā Senderiz ir jau pagājušas, tiek plānota jau nākamā tikšanās septembrī Pärnu, Igaunijā. Galvenie projekta rezultāti savukārt tiks publicēti sākot ar šī gada decembri.

Untitled

 

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo

Par publikācijas saturu atbild projekta koordinators un saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras uzskatus.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *