Jauniešu sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana Baltijas jūras reģionā (BYSED) projekta partneru tikšanās 10-11. jūnijā Gdaņskā

DSC_0126

Vasaras sākumā Polijas pilsētā Gdaņskā norisinājās 14. Baltijas Jūras Reģiona Nevalstisko Organizāciju Forums, kura gaitā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem bija iespēja pārrunāt reģionālas nozīmes jautājumus, dalīties ar viedokļiem un pieredzi, rast partnerus kopīgu mērķu īstenošanai, kā arī veicināt valstisko un nevalstisko organizāciju dialogu Baltijas Jūras reģionā. Latviju forumā pārstāvēja Sociālās Inovācijas Centrs, Latvijas Pilsoniskā alianse un Rīgas Domes Labklājības departaments.

Forumam sekoja Jauniešu sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanas Baltijas jūras reģionā (BYSED) projekta partneru otrā sanāksme, kuras gaitā dalībnieki uzzināja, kādas aktivitātes projekta realizēšanā tika veiktas un kādas tiek plānotas. Renāte Lukjanska no Sociālās Inovācijas Centra pastāstīja par 2 notikušajām fokus grupu diskusijām ar 5 universitāšu pārstāvjiem un jauniešu organizācijām Rīgā.

BYSED ir 2016.gada februārī uzsākts Polijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Dānijas sadarbības projekts jaunatnes sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai, iesaisot šajā jomā darbojošos sadarbības partnerus. Sanāksmē Gdaņskā piedalījās pārstāvji no Baltic Institute for Regional and European Concern BISER (Polija), Sociālās Inovācijas Centra (Latvija), Rīgas un Gdaņskas pašvaldībām, Social Enrepreneurs in Danmark (Dānija), “Sveikatingumo Idejos” (Lietuva), kā arī viesi no Gdaņskas universitātes.

Polijas partneris no BISER prezentēja BYSED projekta nepieciešamību un mērķus sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai Baltijas jūras reģionā, kā arī runāja par vajadzību piesaistīt interesentus un radīt inovatīvu pieeju sociālās uzņēmējdarbības izglītošanas jomā. Tikšanās laikā partneri uzsvēra to, cik svarīgi ir attīstīt sociālo uzņēmējdarbību reģionālā līmenī, apvienojot biznesu ar sabiedrības vajadzību apmierināšanu. Dalībnieki apsprieda nepieciešamo pētījuma metodoloģiju, kas ietver sevī pārskatāmu un salīdzināmu jaunatnes uzņēmējdarbības vides analīzi, kā arī projekta pieteikumu izstrādi Erasmus+, Horizon 2020 un citās ES programmās.

 

ff

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *