Jēkabpils Youth#Challenge – Sociālā uzņēmējdarbība

13.septembrī Sociālās inovācijas centrs (SIC) sadarbībā ar Reach for change Latvija viesojās Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā, īstenojot pasākumu “Jēkabpils Youth#Challenge – Sociālā uzņēmējdarbība”, lai neformālā vidē apmācītu 10.-12.klases jauniešus par sociālo uzņēmējdarbību – kas tā ir un ar ko tā atšķiras no klasiskās uzņemējdarbības, kā arī prakstiskājā darbnīcā ļāva jauniešiem ģenerēt biznesa idejas, strukturēt tās un prezentēt saviem kolēģiem.

Prakstiskā darbīcas ievadā tika arī sniegti padomi, kas jāņem vērā, gatavojot prezentēt savu ideju potenciālajiem investoriem, it īpaši prezentējot sociāla biznesa ideju, kā arī par iespēju piesaistīt finansējumu savu ideju realizācijai caur Baltijā pirmo jauniešu pūļa finansēšanas platformu www.impactyouths.eu un par iespējām, ko sniedz Reach for Change Latvijā.

#youthCh

Pasākumā kopumā piedalījās 26 Jēkabpils jaunieši, kuri, strādājot  komandās, attīstīja 5 dažādas idejas. Ideju ģenerēšanai tika izmantota metodika “Youth#Challenge” saīsinātā versija, kas izmantojot mirkļbirkas, ļauj radīt risinājumus, balstoties uz asociācijām. Jauniešu idejas sniedza arī priekšstatu par jautājumiem, kas nodarbina jauniešus Jēkabpilī un kur viņi saredz problēmas. Viena no galvenājām problēmām, kas identificējās, ir iespēju trūkums kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī grūtības jauniešiem iegūt pirmo darba pieredzi. Rezultātā pēc 4 stundu sesijas jaunieši prezentēja savas idejas savas kolēģiem – potenciālajiem investoriem un katram dalībniekam bija iespēja “investēt” projektā, kuru viņš būtu gatavs atbalstīt. Pasākumu noslēdzām ar uzvarētāju simbolisku apbalvošanu un kopēju forogrāfēšanos.

Pasākuma mentori Anita Stirāne un Jevgenija Kondurova izsaka pateicību Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra Vizuālās, vides un jaunatnes lietu izglītības metodiķei Elīnai Puķei par sniegto iespēju strādāt ar jauniešiem un stāstīt viņiem par sociālo uzņēmējdarbību. Prieks, ka pasākumu apmeklēja tik plašs jauniešu loks, kas rada pārliecību – Latvijas nākotne ir labās rokās!

Ja vēlaties, lai jūsu jauniešiem arī tiktu organizēta šāda vai līdzīga darbnīca par sociālo uzņēmējdarbūbu, sazinieties ar mums!

 

Preses relīzi sagatavoja:

Anita Stirāne

Biedrība “Sociālās inovācijas centrs”

Mob: +371 29528979

Skype: Anita.Stirane

E-mail: anita.stirane@socialinnovation.lv

Info e-mail: info@socialinnovation.lv

Web: www.socialinnovation.lv

Twitter: https://twitter.com/sic_lv

Facebook: https://www.facebook.com/socialinnovation.lv

Jēkabpils JIC     reach for ch   logo

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *