Jelgavā, Rīgā un Cēsīs tiek organizēts praktiskā radošuma darbnīcu cikls “Saliedēta kopiena caur radošu sadarbību kultūrā, izglītībā un uzņēmējdarbībā”

2014. gada 28. novembrī Sociālās Inovācijas Centrs uzsāka projekta „Sadarbība un radošums kā ceļš uz integrāciju un sabiedrības saliedētību” (Nr.: IF/2013/1.a./5) īstenošanu.

Saskaņā ar Sabiedrības integrācijas fonda datiem (skatīt šeit- PDF), katru gadu Latvijā no vairāk kā 70 dažādām valstīm ierodas cilvēki, no kuriem 55,7% ir vecumā no 20 līdz 60 gadiem. 2012. gada sākumā Latvijā dzīvoja 40 057 trešo valstu valstspiederīgie ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām un 9366 ar termiņuzturēšanās atļaujām. Cilvēki, kuri kļūst par Latvijas iedzīvotājiem, ir ļoti dažādi – ar dažādu izglītības līmeni, dažādu latviešu valodas zināšanu līmeni, dažādu profesiju pārstāvji, atšķirīgas pieredzes. Lai viņi veiksmīgi iekļautos Latvijas sabiedrībā, ir jārada iespēja līdzdarboties, sniegt savu ieguldījumu, bagātinot vietējās kopienas dzīvi.

Projekta īstenotāji uzskata, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs var sniegt vērtīgu pienesumu vietējās kopienas attīstībā un, vēloties mērķtiecīgi integrēt trešo valstu valstspiederīgo zināšanas, prasmes, pieredzi, projekta ietvaros Jelgavā, Rīgā un Cēsīs organizē praktiskā radošuma darbnīcu „Praktiskais radošums bez robežām”. Radošuma darbnīcu mērķis ir integrēt trešo valstu valstspiederīgos vietējā kopienā, iesaistot biznesa, sociālo, kultūras, izglītības un citu ideju ģenerēšanā, kompetenču praktiskā pielietojumā Jelgavā. Dalībnieki strādās komandās, ko veidos NVO, pašvaldību darbinieki, uzņēmēji, trešo valstu valstspiederīgie un uzņemošās sabiedrības pārstāvji.

Radošo darbnīcu apmeklētāji spēs:

 1. Apzināties savus iekšējos nemateriālos resursus;
 2. Produktīvāk izmantot savu radošumu profesionālo mērķu sasniegšanai;
 3. Izveidot stipru komandu;
 4. Izmantot starpdisciplināro pieeju koprades procesā;
 5. Orientēties risinājumu testēšanas procesā.

Radošo darbnīcu dalībnieki komandās izstrādās vairākas mazā biznesa, sociālas, kultūras vai izglītības jomas idejas, kuru īstenošanai nav vajadzīgs būtisks starta kapitāls un kuras balstītas uz dalībnieku kompetencēm.

Radošo darbnīcu vadīs Vita Brakovska (radošo spēju aktivizēšanas apmācību vadītāja Latvijā ar vairāk kā 10 gadu pieredzi).

Vairāk informācijas par lektori: http://www.zinis.lv/

Radošuma darbnīca ilgs 27 h, dalīta 3 darba dienās, dalība bez maksas.

Norises laiks:

 • Jelgava – 26. februāris, 26.marts, 1.aprīlis,
 • Rīga – 2.aprīlis, 23.aprīlis, 29.aprīlis,
 • Cēsis – 30.aprīlis, 14.maijs,  21.maijs.

Sīkāka informācija Gundega Ozola; Tālr. 29422733; E-pasts – ozola.gundega@gmail.com

Aicinām pieteikties dalībniekus, sūtot epastu brīvā formā ozola.gundega@gmail.com, norādot vārdu, uzvārdu, darbavietu, profesionālo pieredzi:

 • Jelgavas darbnīcai līdz 10. februārim,
 • Rīgas darbnīcai līdz 15. martam,
 • Cēsu darbnīcai līdz 15. aprīlim.

Projekta „Sadarbība un radošums kā ceļš uz integrāciju un sabiedrības saliedētību” īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Sociālās Inovācijas Centrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *