Labās prakses piemēri no praktiskā radošuma darbnīcām “Saliedēta kopiena caur radošu sadarbību kultūrā, izglītībā un uzņēmējdarbībā” sabiedrības integrācijas projekta ietvaros

Labās prakses piemēri no praktiskā radošuma darbnīcām "Saliedēta kopiena caur radošu sadarbību kultūrā, izglītībā un uzņēmējdarbībā"

No 2014. gada 28. novembra līdz 2015. gada 30. jūnijam  Sociālās Inovācijas Centrs īstenoja sabiedrības integrācijas projektu  “Sadarbība un radošums kā ceļš uz integrāciju un sabiedrības saliedētību” (Nr.: IF/2013/1.a./5).

Projekta ietvaros Cēsīs, Rīgā un Jelgavā tika realizētas bezmaksas praktiskā radošuma darbnīcas “Saliedēta kopiena caur radošu sadarbību kultūrā, izglītībā un uzņēmējdarbībā”, lai palīdzētu trešo valstu valstspiederīgajiem iepazīties ar vietējo mazo uzņēmējdarbību, iesaistoties ideju ģenerēšanā, savas pieredzes implementēšanā, tādejādi veicinot lojalitāti un mītnes zemes piederības sajūtu. Darbnīcās piedalījās 57 dalībnieki un komandās viņi izstrādāja vairākas idejas dažādās jomās, kā piemēram, mazā biznesa, sociālās, kultūras, izglītības jomas. Šo ideju īstenošanai nav vajadzīgs būtisks starta kapitāls, un tās tika balstītas uz dalībnieku vispusīgām kompetencēm.

Kā uzsver radošo darbnīcu vadītāja Vita Brakovska:

“Mēs spējam radīt lieliskas lietas, taču latviešos trūkst “mārketinga gēna” – spēja iet sabiedrībā un “pārdot” savu risinājumu. Tāpēc ļoti būtiska ir mācīšanās no citām kultūrām, sadarbība projektos, pieredzes apmaiņa un zināšanas, ko dalībnieki iegūst šajās darbnīcās.”

Šo praktisko darbnīcu rezultātus un labās prakses piemērus var apskatīt šajā bukletā (buklets lejupielādei PDF 11Mb):

Projekta „Sadarbība un radošums kā ceļš uz integrāciju un sabiedrības saliedētību” īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas Trešo valstu valsts piederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valsts piederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Sociālās Inovācijas Centrs. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *