Latviešu dalībnieki jauniešu apmaiņā “Social Entrepreneurship – Improve life not just profit”.

No 29.septembra līdz 5.oktobrim Itālijā, Toskānas reģiona ciematā Treschietto, norisinājās NVO Make a Circle organizētais Erasmus Plus apmaiņas projekts par sociālo uzņēmējdarbību. Jauniešu delegācijas no Itālijas, Gruzijas, Polijas, Grieķijas, Spānijas, Ukrainas, Moldovas un Latvijas pavadīja nedēļu kopīgi diskutējot par sociālās uzņēmējdarbības attīstību un labajiem sociālo iniciatīvu piemēriem.

Projekta ietvaros notika dažādas neformālās izglītības sesijas, kurās bija iespēja iepazīties gan ar projekta dalībniekiem un pārstāvēto valstu kultūru, gan Erasmus Plus un sociālās uzņēmējdarbības principiem. Katras valsts delegācija iepazīstināja projekta dalībniekus ar savu kultūru, valsts pieredzi un spilgtiem sociālās uzņēmējdarbības un sociālās palīdzības aktivitāšu piemēriem.

Viens no galvenajiem notikumiem projekta ietvaros bija brauciens uz Castagnetoli, kur iepazināmies ar projekta organizatora Frančesko netipisko ģimeni. Jau kopš 1988.gada Frančesko vecāki strādā pie tā, lai palīdzētu cilvēkiem, kas nonākuši grūtā situācijā. Ar starptautiskas katoļu kopienas asociācijas palīdzību (­itāļu val. Associazione communita Papa Giovanni XXIII) viņu mājās, ko itāļu valodā sauc par Casa-famiglia San Francesco, tiek dod naktsmājas cilvēkiem, kas nonākuši sociāli nelabvēlīgos apstākļos, dodot šiem cilvēkiem iespēju pavērst dzīvi pozitīvā virzienā.

Starptautiskā projekta, ko pamatā finansē ziedojumi asociācijai un neliels valdības atbalsts, cilvēkiem, kas pārkāpuši likumu, tiek dota iespēja izciest nosacītu cietumsodu un veikt sabiedrisko darbu, dzīvojot kopienā, kuras kodols ir viena ģimene. Iekļaujoties ģimenē, radot pozitīvas psiholoģiskas un sociālas pārmaiņas, šiem cilvēkiem tiek radīti apstākļi, lai viņi mainītu savu dzīvi. Likumpārkāpējiem, kuriem varas iestādes ļāvušas izciest sodu šādā alternatīvā veidā, tiek piedāvātas iespējas arī mācīties dažādas prasmes, piemēram, apgūt valodas vai iegūt autovadītāja apliecību. Jaunas prasmes pēc soda izciešanas, palīdzēs integrēties sabiedrībā un iegūt darbu, nevis atgriezties noziedzīgajā pasaulē.

Ciemojoties Castagnetoli, projekta dalībnieki iesaistījāmies arī sociālā aktivitātē, lai palīdzētu šai kopienai – ievācām ražu Casa famiglia Francesco kukurūzas laukā, bet pēc labi padarīta darba tikām cienāti ar mājās gatavotu autentisku itāļu picu. Pavadot vakaru šajā komūnā, uzzinājām, kas iedvesmojis šīs ģimenes lēmumu pamest darbu un veltīt dzīvi, lai palīdzētu citiem, kā arī personīgus stāstus no mājas iemītniekiem par to, kā šāda veida soda izciešana ļauj cilvēkiem sajust piederību ģimenei, neļaujot cilvēkiem zaudēt cerību par to, ka viņi spēj sev radīt labāku nākotni.

Papildus spilgtiem iespaidiem par sociālām aktivitātēm, kultūru un vidi, kā arī jauniegūtām zināšanām un izpratnei, katram projekta dalībniekam bija iespēja pašizaugsmei. Viena no svarīgākajām personīgajām atziņām, ko guvām un apstiprinājām projekta laikā ir tas, ka esam ziemeļnieciski, prasmīgi plānojam, esam precīzi un punktuāli. Lielākais pārbaudījums vairumam Latvijas pārstāvju bija pierast pie plūstošā laika un dienas kārtības, bet tā kā projekta norises vietā telekomunikāciju sakari bija ļoti ierobežoti, drīz vien iemācījāmies nesekot pulkstenim.

– Baiba Trifane, projekta dalībniece no Latvijas

(Foto autors: Andrian Miron)


Šī publikācija ir sagatavota projekta Erasmus+ projekta ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *