Latvijas sociālie uzņēmēji dodas pieredzes apmaiņas vizītēs uz Dāniju un Krieviju

Preses relīze

Rīgā, 2018.gada 5.jūlijā

Biedrība “Sociālās inovācijas centrs” (SIC) 2017.gada septembrī sadarbībā ar sociālās uzņemējdarbības jomu atbalstošām organizācijām no Krievijas (Kaļiņingradas), Polijas un Dānijas uzsāka projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana Baltijas jūras reģionā” īstenošanu. Projekts tiek īstenots ar Ziemeļu ministru padomes (Nordic Council of Ministers) līdzfinansējumu.

Pirmsjāņu nedēļā projekta ietvaros 3 Latvijas sociālās uzņēmējdarbības vides pārstāvji devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Kopenhāgenu, Dānijā, lai iepazītos ar virkni Kopenhāgenas sociālo uzņēmēju, gūtu un dalītos pieredzē. Latviju šajā vizītē pārstāvēja Gerda Eglaja no BlindArt, Agita Kraukle no Paēdušai Latvijai, Silva Jeromanova Maura. Vizītē piedalījās arī pārstāvji no Krievijas un Polijas. Grupu uzņēma mūsu jau ilggadējs partneris Per Bach Sociale Entreprenører i Danmark. Trīs dienu vizītes laikā tika apmeklēti gan sociālie uzņēmumi Tiny Garden, Blindes Arbejde, Foodspace, Gladfonden, Community House Absalon, Settlementets Social economy street, Social Foodies, gan Association for Social Innovation un notika tikšanās ar Roskilde University pārstāvi. Savukārt jau jūlijā vidū diviem sociālajiem uzņēmējiem un vienam augstskolas pārstāvim būs iespēja viesoties līdzīgā vizītē Kaļiņingradā.

WhatsApp Image 2018-06-19 at 18.23.15 WhatsApp Image 2018-06-19 at 19.24.12 WhatsApp Image 2018-06-19 at 18.28.47 WhatsApp Image 2018-06-21 at 18.43.04 WhatsApp Image 2018-06-21 at 18.46.07

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

Tāpat projekta ietvaros šā gada maijā Jūrmalā tika organizēts divu dienu seminārs “Fokusā soiālā uzņēmējdarbība – no statusa līdz finansējumam”, kas pulcēja vairāk nekā 50 interesentus. Semināra programma tika iedalīta divās tematiskās sadaļās, pirmajā dienā apskatot sociālo uzņēmumu no būtības līdz statusam. Īpaša uzmanība tika pievērsta jaunam sociālās uzņēmējdarbības regulējumam un prasībām statusa iegūšanai, kā arī pieteikuma statusa iegūšanai aizpildīšanai. Savukārt otrajā dienā uzsvars tika likts uz finansējuma iespējām, daļu dienas veltot Labklājības ministrijas un Finanšu institūcijas Altum īstenotajai Grantu programmai „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” un tās praktiskajiem aspektiem, caurskatot arī pieteikuma aizpildīšanu.

FB_IMG_1525856562230 20180509_122008

Šobrīd projekta darba grupa strādā pie e-apmācību moduļa sociālajiem uzņēmējiem izstrādes, kas interesentiem būs pieejama jau augustā Baltijas jūras reģiona sociālo uzņēmēju sadarbības platformā www.socialenterprisebsr.net.  Apmācību modulī mēs iepazīstināsim ar dažām atslēgas kompetencēm un spējām, kas nepieciešamas, lai kļūtu par sociālo uzņēmēju un attīstītu sociālo uzņēmējdarbību. Mēs aplūkosim tādas tēmas, kā mērķgrupas un sociālā mērķa identificēšana, biznesa plāna izstrāde, produkta attīstība, finansējuma piesaiste, sociālās ietekmes mērīšana, mārketings un komunikācija, komandas un partnerību veidošana, cilvēku nodarbinātības veidi un juridiskais regulējums. Katrā sadaļā būs sniegti papildus izziņas materiāli, tāpat būs iespēja iepazīsieties ar iedvesmojošiem piemēriem, kā atšķirīgi sociālie uzņēmēji daudzviet pasaulē risinājuši problēmas. Mēs ceram, ka šis apmācību modulis palīdzēs veidot augsni procesiem, kas rosina labvēlīgas pārmaiņas.

Platforma dod iespēju gan sociālajiem uzņēmējiem, gan citiem interesentiem vienmēr uzzināt jaunāko informāciju par tīklošanas un izglītības iespējām Baltijas jūras reģionā, kā arī uzzināt pieredzes stāstus no kaimiņvalstu partneriem.

 

 SEBS logo

 

“Sociālās inovācijas centra” darbība ir virzīta dažādu sociālu problēmu risināšanai, sociālās inovācijas zināšanu un sociālās labklājības paaugstināšanai Latvijā, kā arī labākās prakses, zināšanu un pieredzes popularizēšanai starptautiskā līmenī.

 

Projekta partneri:

Social innovation centre (SIC) (Latvija), projekta vadošais partneris, http://socialinnovation.lv/en/

Sociale Entreprenører i Danmark (Dānija) http://sociale-entreprenører.dk/english.html

Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych (BISER) (Polija) http://biser.org.pl/

Autonomous non-commercial organization Competence Building Centre (COBUCE) (Krievija) http://www.krauslab.ru/

 

Kontaktinformācija:

Anita Stirāne, projekta vadītāja

anita.stirane@socialinnovation.lv

www.socialinnovation.lv

norden_logo

Šī publikācija ir daļa no projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstīšana Baltijas jūras reģionā”, ko līdzfinansē Ziemeļvalstu Ministru padomes programma, projekta identifikācijas numurs 17055.

Par publikācijas saturu atbild tikai un vienīgi projekta autori; tā neatspoguļo Ziemeļu Ministru padomes un visu saistīto finanšu iestāžu viedokļus. Šīs institūcijas nav atbildīgas par materiālā norādīto informāciju.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *