Majora Kārtere – 3 lokālās eko-uzņēmējdarbības stāsti at TEDxMidwest

Zaļā nākotne ir vietējā – un uzņēmējdarbīga. Savā runā Majora Kārtere stāsta par trim cilvēkiem, kuri vienlaikus glābj gan savas kopienas, gan arī – planētu. Sauciet to par “dzimtās pilsētas drošību”.

Majora Kārtere ir vides taisnīguma aktīviste, kura definēja no jauna vides vienlīdzības jomu, sākot gadsimtu mijā no Dienvidbronksas. Tagad viņa vada vietējās ekonomiskās attīstības kustību viscaur ASV.

M. Kārteres runā ir iekļauti sekojoši veiksmes stāsti:

  • “Brenda Palms – Fārbere (Brenda Palms – Farber) tika pieņemta darbā, lai palīdzētu bijušajiem ieslodzītajiem iekļauties atpakaļ sabiedrībā un atturēt viņus no atgriešanās atpakaļ cietumā. Savukārt, viņas risinājums bija uzņēmuma izveidošana, kas ražo ādas kopšanas līdzekļus no medus. Viņa nolīga tam šķietami strādāt nespējīgus vīriešus un sievietes, kuri rūpētos par bitēm, ražotu medu un izveidotu produktus ar pievienoto vērtību, kurus viņi paši reklamētu, un kuri vēlāk tiktu pārdoti Whole Foods. Viņa apvienoja darba pieredzes apmācības ar dzīves prasmju apmācībām, kas bija nepieciešamas šiem cilvēkiem, piemēram, dusmas kontrolē un komandas darbā, un arī, kā runāt ar nākotnes darba devēju par savu pieredzi, kas patiesi pierādīja, mācības, ko viņi apguvuši, un viņu vēlēšanos uzzināt vairāk. Mazāk nekā četri procenti no šiem cilvēkiem, kuri piedalījās viņas programmā, atgriežas atpakaļ cietumā. Tātad šie jaunie vīrieši un sievietes iemācījās dzīves prasmes būt gataviem darbam, darbojoties biškopībā, un šajā procesā kļuva par produktīviem iedzīvotājiem.” Tas bija sākums Sweet Beginnings, LLC uzņēmumam, kas ražo beelove™ produktu sēriju – dabiskie produkti no neapstrādātā medus ķermeņa kopšanai.
  • Endijs Lipkis (Andy Lipkis) strādā, lai palīdzētu Los Andželosā samazināt infrastruktūras izmaksas, kas saistītas ar ūdens apsaimniekošanu un pilsētas siltuma salām, sasaistot kokus, cilvēkus un tehnoloģijas, lai radītu vairāk apdzīvojamas pilsētas. Viss šis zaļums īstenībā dabiski uzsūc lietus ūdeni, kā arī palīdz atdzesēt mūsu pilsētas”. E. Lipkis ir vides bezpeļņas organizācijas TreePeople dibinātājs un prezidents. Šī organizācija ir līderis ilgtspējīgu risinājumu nodrošināšanā pilsētu ekosistēmu problēmām, izmantojot vides izglītību, mežsaimniecības programmas, demonstrācijas projektus un politiskos informēšanas pasākumus.
  • Džūdija Bonds (Judy Bonds) ir ogļrača meita, kura saskatīja atšķirību potenciālajā vēja enerģijā starp neskarto kalnu un kalnu, kura augstums samazināts par vairāk nekā 2000 pēdām. Trīs gadu laikā iegūtā netīrā enerģija bez daudz darba vietām vai arī gadsimti ar tīro enerģiju turklāt ar potenciālu attīstīt zināšanas un uzlabot efektivitāti, balstoties uz tehniskajām prasmēm, kā arī attīstīt vietējās zināšanas par to, kā iegūt vislabāko no šī reģiona vēja.” Dž. Bonds iestājās pret kalnu virsotņu nojaukšanu ogļu ieguvei.

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *