“My Kitchen Is Your Kitchen” projekts ir beidzies, bet pieredze paliek uz mūžu!

14202557_936768049784546_413943378926680785_n

Pirmā septembra nedēļa bija ārkārtīgi aktīva un pasākumiem bagāta projekta “My kitchen is Your Kitchen” dalībniekiem no 5 Eiropas Savienības (ES) valstīm – Ungārijas, Slovēnijas, Spānijas, Latvijas un uzņemošās valsts – Itālijas. Pasākums norisinājās saulainajā Sicīlijas pilsētā Palermo un radīja lielisku piemēru starpkultūru sadarbībai un integrācijai uz atšķirīgu kultūru pārstāvju kopējo vērtību pamata.
“My Kitchen is Your Kitchen” projekts, ar Erasmus+ programmas atbalstu, tika veidots, lai veicinātu integrāciju un toleranci atšķirīgo dalībvalstu starpā, vienlaicīgi pozitīvi veicinot jaunatnes nodarbinātību un aktīvo līdzdalību. No Latvijas piedalijās 5 studenti un nevalstiskās organizācijas “Sociālās Inovācijas Centrs” pārstāvji.
Dalībnieki piedalījās aktivitātēs, kas vērstas, pirmkārt, uz ēdiena gatavošanu, degustēšanu un dalīšanos ar ēšanas tradīcijām dažādās valstīs, vienlaikus izrādot savu kultūru un intereses dažādās ES daļās. Otrkārt, katra diena sastāvēja no aktivitātēm, kas veltītas tādām tēmām kā integrācija, līdzdalība, migrācija, sociālā iekļaušanās, nevalstisko organizāciju darbs, personiskā un profesionālā pilnvarošana, tradīcijas, tajā pašā laikā iepazīstot vietējo Itālijas kultūru Palermo. Šis pasākums tika organizēts, lai veicinātu un dalītos ar zināšanām par dažādu tautību līdzībām un atšķirībām, problēmām dažādu ES jomu politikā, problēmsituāciju risināšanas labajām praksēm, atbalsta pieredzi, palīdzību un integrācijas iespējām sociāli atstumtām grupām, vienlaicīgi nosakot šī jēdziena būtību.
Nedēļu ilgais pasākums tika organizēts ļoti pozitīvā, nepiespiestā gaisotnē, ņemot vērā visas plānotās aktivitātes un strādājot grupās – gan valstu, gan arī jauktās. Tas ļāva dalībniekiem satuvināties un labāk izprast vienam otru, veidojot ilgtspējīgus sakarus un paplašinot potenciālo partnerorganizāciju tīklu, kā arī draugu loku. Visu organizēto aktivitāšu gaitā tika izmantotas gan metodoloģija, gan neformālās izglītības metodes, lai radītu pozitīvu pieredzi katram no dalībniekiem. Projekta gaitā tika izmantoti arī audiovizuāli rīki, kas ļāva “My Kitchen Is Your Kitchen” dalībniekiem izplatīt tālāk sava projekta gala rezultātu. Izveidotais video par izpēti, dalīšanos un izvērtēšanu ir apskatāms šeit.
Galvenais Latvijas komandas ieguvums ir dziļāka izpratne par to, cik mēs – dažādo kultūru pārstāvji – patiesībā esam līdzīgi, neskatoties uz atšķirīgo izskatu, valodām un tradīcijām. Tas bija iespējams, pateicoties aktivitāšu dažādībai, kas “sajauca” visus dalībniekus kopā, piemēram, dziesmas, dejas, dažādu valodu izmantošana, dalīšanās ar tradīcijām un, protams, maltītes. Dalībniekiem arī bija iespēja ceļot kopā un apmeklēt vairākas kultūrvēsturiskas vietas kā Agrigento, Cefalu, Monreale un Mondello.
Šī projekta ilgtspējīgais rezultāts ir plašāka integrācija un tolerance jauniešu no dažādām valstīm vidū, kā arī uzņēmējdarbības, intereses par projektiem un mobilitātes veicināšana.

“My Kitchen Is Your Kitchen” projekts ir noslēdzies, tomēr tā dalībnieki jau plāno iespējas, kas palīdzētu turpināt iesākto!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *