Nācis klajā SIC informatīvais izdevums: Pirmie soļi sociālajā biznesā (sociālajā uzņēmējdarbībā)

Lejupielādēt “Pirmie soļi sociālajā biznesā” [PDF]

Iedomājies aizraujošu un atalgotu karjeru, kas dod Tev iespēju nopelnīt, darot to, kas Tev patīk, vienlaikus padarot pasauli labāku. Laipni lūdzam sociālajā uzņēmējdarbībā! Kaut gan pareizāk būtu teikt – sociālajā saimnieciskajā darbībā, jo uzņēmējdarbības jēdziens drīzāk paredz komercdarbību, kas paredz peļņas gūšanu, bet sociālajā biznesā tas nav primārais.

Vai jūties iedvesmots par domu, ka vari izmantot savas zināšanas un talantu, lai palīdzētu citiem? Vai vēlies mainīt kaut ko pasaulē vai ieviest izmaiņas noteiktu cilvēku grupās? Varbūt iededzies par vides problēmām, cilvēktiesībām, analfabētisma apkarošanu, izglītības uzlabošanu, personu ar īpašajām vajadzībām integrēšanu darba tirgū, tādā veidā padarot sabiedrības dzīvi labāku? Lai kāda būtu Tava interese, ir pienācis laiks, lai sāktu darīt darbu, kam Tu tici, kļūstot par sociālo uzņēmēju un sākot savu bezpeļņas biznesu. Bezpeļņas – skan nedaudz biedējoši, vai ne? Kā bezpeļņas saimnieciskās vienības dibinātājs (pazīstams arī kā sociālais uzņēmējs), Tu varēsi saņemt samaksu par padarīto darbu jeb algu. Lai gan jūs nevarat personīgi gūt peļņu un to sadalīt īpašnieku vidū, tomēr Tava bezpeļņas organizācija var radīt darbavietu Tev un daudziem citiem cilvēkiem, pierādot Tavas darbības jēgu un sniedzot labumu sabiedrībai.

Latvijā mēs esam sociālās inovācijas un sociālās uzņēmējdarbības agras attīstības stadijā. Kaut gan virzība ir lēna un mums vēl ir nesakārtota tiesiskā bāze, tas neapstādina darboties sociālajā uzņēmējdarbībā tos, kas to patiesi vēlas. Novēlu arī Tev meklēt vienmēr risinājumus, neskatoties uz dažādiem neparedzētiem izaicinājumiem, jo tikai ar patiesu neatlaidību mēs varam sasniegt to, ko vēlamies!

Sociālās inovācijas centra
Valdes priekšsēdētāja

Renāte Lukjanska

2013. gada nogalē

Lūdzam ņemt vērā, ka šis izdevums joprojām atrodas uzlabošanas procesā. Atsauksmes, uzlabojumus un ierosinājumus, lūdzam sūtīt uz socialinnovation@inbox.lv

Lejupielādet “Pirmie soļi sociālajā biznesā” (Drukas kvalitāte – PDF, 7Mb)

Norden

Šis izdevums ir tapis ar Ziemeļu Ministru padomes finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild projekta vadītāji un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *