10. jūnijā norisināsies ikgadējais Saeimas un NVO forums – NVO pārstāvji tiek aicināti pieteikties

Saeimas un NVO forums

Kopš Saeima 2006. gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, NVO forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šogad aprit 10 gadi kopš šīs deklarācijas pieņemšanas. Šī gada ikgadējais NVO forums norisināsies 10. jūnijā, un NVO pārstāvji tiek aicināti pieteikties līdz 27.05., aizpildot formuhttp://visidati.lv/aptauja/1186362083/

Forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe.

Foruma pirmās daļās darbs tiks organizēts trīs paralēlās darba sesijās.

  • Pirmās sesijas tēma būs drošība: sakarā ar strauji mainīgo ģeopolitisko situāciju gan Eiropā, gan pasaulē un to, ka civiliedzīvotāji aizvien biežāk kļūst par mērķi draudu īstenošanai dažādās ģeopolitiskajās interesēs, ir svarīgi Latvijas iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību sagatavot iespējamām provokācijām un informēt, kā adekvāti reaģēt uz tām, ievērojot normatīvo regulējumu un demokrātijas principus. Sesiju vadīs Solvita Āboltiņa, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja.
  • Otrās sesijas tēma būs laba pārvaldība: laba pārvaldība ir publiskās pārvaldes un sabiedrības sadarbības pamats. Lobēšanas jautājumi skar ikvienu, jo tas ir viens no veidiem, kas deputātiem diskusijās ļauj nonākt pie sabiedrībai labākajiem risinājumiem. Labas pārvaldības principa neievērošana rada korupcijas riskus un kropļo demokrātisko sabiedrību. Sesiju vadīs Sergejs Dolgopolovs, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs
  • Trešās sesijas tēma būs jaunatne – tagad: tiks apspriesti jautājumi par jauniešiem, NVO un izglītības nākotni Latvijā. Kompetencēs balstīts vispārējās izglītības saturs – ieviešanas gaita un ieguvumi. Izglītības kvalitātes uzlabošanā jāiesaista jaunieši un nevalstiskais sektors. Jauniešiem ir jābūt iespējai tieši izglītības iestādēs kļūt par pilsoniski aktīviem iedzīvotājiem. Neformālās izglītības pamatprincipiem, piemēram, brīvprātīgajam darbam, jābūt integrētiem mācību procesā. Jauniešu NVO un NVO, kas strādā ar jauniešiem, pieredze darbā ar skolu jauniešiem. Sesiju vadīs Ilze Viņķele, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja.

Foruma turpnājumā ir paredzētas ievaduzrunas un paneļdiskusija par valsts un NVO sadarbību nākamajos desmit gados, kā arī līdzšinējie veiksmes stāsti. Iecerēts padziļināti pievērsties demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības nostiprināšanai, tādai valsts veidošanai, kā tas definēts Satversmē. Latvijas simtgade, sabiedrības saliedētība, NVO un valsts sadarbības mehānismi, NVO finansējums, integrēta pieeja politikas plānošanā un ieviešanā, drošumspēja, Latvijas sabiedrības redzējums par lielajiem Latvijas, Eiropas un pasaules nākotnes izaicinājumiem.

Foruma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv.

Vairāk informācijas:

Foto (c): Twitter – Saeimas ziņas @Jekaba11

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *