Papildinātā realitāte vides izglītības jomā

Ar 2020.gada janvāri biedrība “Sociālās inovācijas centrs” sadarbībā ar partneriem no Lietuvas (VSJ Inovaciju biuras) un Igaunijas (MTU Involved) ir uzsākuši īstenot projektu “Papildinātā realitāte vides izglītības jomā” (Augmented Reality for Environmental Education), ko finansiāli atbalsta Eiropas Savienības neformālās izglītības programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un ko administrē valsts aģentūra “Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”.

Projekta nolūks ir veicināt papildinātās realitātes kā inovatīva un efektīva rīka pielietošanu darbam ar projekta tiešo mērķa grupu – jauniešiem. Projekta mērķa grupa ir arī jaunatnes darbinieki un pedagogi, kas iesaistīti jauniešu izglītošanā. Jo īpaši projekts pievērsīs uzmanību vides izglītības jomai. Projekts Latvijā tiks īstenots sadarbībā ar vides izglītotājiem, kas būs vieni no tiešajiem projekta rezultātu izmantotājiem.

Šis projekts ir kā risinājums problēmai, ar kuru šodien saskaras jaunatnes darbinieki un pedagogi — atrast jaunas, pievilcīgas metodes, kā izglītot jauniešus par svarīgām tēmām, šī projekta kontekstā – vide un klimata pārmaiņas.

Projekta mērķi ir:

izveidot izglītojošus materiālus ar papildinātās realitātes tehnoloģijas pielietojumu, tādējādi veicinot jaunatnes darbinieku IKT un digitālo prasmju attīstību;

veicināt novatoriska digitālā instrumenta – papildinātās realitātes – izmantošanu starp jaunatnes darbiniekiem un pedagogiem;

veicināt jaunas jauniešu darba formas, atvērtos izglītības resursus un labāku IKT potenciāla izmantošanu;

mudināt un izglītot jaunatnes organizācijas iesaistīties novatoriskā un radošajā domāšanā, izmantot un radīt jaunus instrumentus jauniešu līdzdalībai, izmantojot jaunas tehnoloģijas; 

veicināt jauniešu iesaistīšanos vides izglītības tēmās projekta partneru valstīs un arī plašākā Eiropas reģionā.

Projekta ietvaros tiks izstrādāti praktiski materiāli vides izglītības jomā, ko ar papildinātās tehnoloģijas palīdzību brīvi varēs izmantot ikviens interesents, kā arī ikviens interesents tiks aicināts piedalīties projekta pasākumos, iegūstot iespēju ne tikai apgūt zināšanas par projekta rezultātu pielietošanu ikdienas darbā, bet arī iespēju apgūt mācību rīku izveidi uz papildinātās realitātes bāzes.

Projekts tiks īstenots līdz 2021.gada vasarai. Ja Jums ir kādas idejas par sadarbību, sazinieties ar projekta koordinatori Latvijā marina@socialinnovation.lv.

 

Šī publikācija tika izveidota “Papildinātā realitāte vides izglītības jomā” projekta ietvaros. Par publikācijas saturu atbild projekta koordinators un saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras uzskatus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *