Piedalāmies “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas” biedru sapulcē

Šā gada 26. februārī SIC valdes locekle Anita Stirāne piedalījās Biedrības “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija” (Asociācija) biedru sapulcē. Asociācija ir dibināta 2015. gada nogalē, un tai SIC pievienojās šā gada janvārī.

Biedru sapulcē piedalījās 21 no 27 Asociācijas biedriem, kuriem šī tikšanās bija lieliska iespēja iepazīties gan savstarpēji, gan ar Asociācijas darbu un piedāvātajām iespējām. Sapulci vadīja biedrības direktore Madara Peipiņa, kura informēja par Asociācijas veiktajām un plānotajām aktivitātēm, kā arī vadīja grupu darbu par biedriem svarīgām tēmām, jautājumiem un izaicinājumiem.

Sapulcē piedalījās Sociālās uzņēmējdarbības (SU) likumprojekta darba grupas vadītājs, deputāts Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība), kurš vadīja diskusiju un uzklausīja sociālo uzņēmēju viedokļus par iespējamajiem sociālās uzņēmējdarbības jēdziena definējumiem likumprojektā un sociālā uzņēmuma kritērijiem. Plānots, ka Sociālās uzņēmējdarbības likums varētu stāties spēkā ne ātrāk kā 2017.gadā.

Sapulces laikā izskanēja vairāki ierosinājumi, kurus kopīgiem spēkiem Asociācijas biedri plāno realizēt, tā, piemēram, biedru tikšanos ar Labklājības ministrijas pārstāvjiem par topošo SU atbalsta programmu, kā arī ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem par topošo SU likumu, tikšanos par finansējuma piesaisti SU atbalstam, kā arī dibināt sadarbību ar augstskolām un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Savukārt, Anita Stirāne informēja visus klātesošos par projekta “Sociālās uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā” ietvaros sadarbībā ar Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Polijas partneriem izveidoto Baltijas jūras reģiona sociālās uzņēmējdarbības atbalsta tīkla mājaslapu. Klātesošie sociālie uzņēmēji tika aicināti aktivizēt pārrobežu sadarbību un reģistrēties datubāzē  http://www.socialenterprisebsr.net/database/.

Martā interesenti ir aicināti piedalīties Asociācijas pasākumos:

  • 14. martā, plkst. 18:00, Kaņepes Kultūras centrā sarunas un prezentācijas par tēmu “Vai sociālā uzņēmējdarbība var būt start-up? Vai start-up var būt sociālā uzņēmējdarbība?”
  • 31.martā, plkst. 16.30, pasākums Vācijas vēstniecībā par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā un Vācijā. Par Vācijas izaicinājumiem runās Norberts Kunz – sociālās uzņēmējdarbības eksperts ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.

Uzziniet vairāk par biedrību: http://www.socialauznemejdarbiba.lv/ 

Rakstu sagatavoja:
Anita Stirāne un Margarita Lukjanska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *