Pirmie mēneši projektā “LevelUp!”

Par spīti izmaiņām, ko viesa vispasaules veselības riski, projektā “LevelUp!” iesaistītās organizācijas beidzot spēj ar pilnu atdevi nodoties tajā paredzētajām aktivitātēm. Ir pagājusi aptuveni ceturtdaļa no projekta norises laika, un līdz šim ir notikušas vairākas tiešsaistes sanāksmes, lai darbotos pie pirmā etapa – SVID analīzes veikšanas. Tikmēr partneri gaida pirmo klātienes tikšanos, kas drīz norisināsies Rīgā, lai diskutētu par to, kā iesaistīto organizāciju individuālās priekšrocības varētu uzlabot kopīgā darba kvalitāti nākotnē.

Ceļošanas liegumi visā pasaulē un ar veselību saistīti riski ir strauji apturējuši ne tikai dažādas personiskās brīvības, bet arī neformālās izglītības darbinieku starptautiskas klātienes tikšanās. Projekta ietvaros sākotnējais plāns bija visas nozīmīgākās tikšanās organizēt tieši klātienē, bet to vietā tiešsaistes formāts ir ļāvis tās veikt arī bez ceļošanas. Šobrīd visas trīs iesaistītās organizācijas veic padziļinātu iekšējo izvērtēšanu, un otrajā tiešsaistes sanāksmē partneri dalījās ar saviem pirmajiem iespaidiem, lai kopīgi spētu izprast līdzīgās un atšķirīgās  iezīmes darbā ar sabiedrību. Lai nodrošinātu vienotu rezultātu formātu un vienkāršotu iespēju tos salīdzināt ceļā uz vienotu izpratni par tālākajām projektā veicamajām aktivitātēm, analīzes veikšanai tika izvēlēta labi zināmā SVID metode.

SVID analīze ir stratēģiskās plānošanas rīks, kas izceļ stiprās un vājās puses NVO, kā arī ārējos faktorus, kas tai var radīt draudus vai jaunas iespējas. Lai gūtu iespaidu par izmantojamo metodi, aplūko šo veiksmīgo vizuālo piemēru (angļu valodā).

SIC kontekstā galvenie secinājumi bija balsīti gadiem ilgās pieredzes sniegtajos ieguvumos. Šajā laikā attīstītais darba stils un darbinieku profesionālā pieeja ir lieliska priekšrocība organizācijai, jo ļauj nodrošināt efektīvu un kvalitatīvu darbu ikdienā. Un tomēr, ir arī dažas negatīvas iezīmes, kuru uzlabošana varētu veicināt labāku rezultātu sasniegšanu. Daži no tiem iekļauj nepieciešamos uzlabojumus publiskās komunikācijas dizainā un stratēģijā, biežākas tikšanās starp darbiniekiem inovāciju potenciāla veicināšanai, kā arī jaunu mērķauditoriju meklēšanu ietekmes palielināšanai.

Tikšanās laikā mēs sapratām, ka iesaistītajām NVO ir līdzīga pieeja darbam, kā arī vismaz daļēji līdzīgi finansējuma avoti. Un tomēr, pilnvērtīgu salīdzinājumu starp iesaistītajiem partneriem vēl tikai veiksim tuvākajā laikā. Apspriestās organizāciju spēcīgās puses ļoti atšķiras tieši darbības jomas, mērķauditoriju un organizāciju izmēra dēļ.

Tagad turpinās smagais darbs pie pašu kritiskas izvērtēšanas, bet līdz augusta beigām partneri cer tikties Rīgā. Visi lieliskie rezultāti, kuri sasniegti ar digitālo saziņas rīku palīdzību tur tiks apspriesti ar mērķi saprast, kurās no jomām acumirklī iespējams dalīties ar pieredzēm un labajiem piemēriem. Vēl jo vairāk – tiks noteiktas tās problēmas, kuras organizācijas varētu kopā mēģināt risināt, lai piedāvātu sistemātiskus uzlabojumus treneru darba kvalitātē un adaptētu apmācību saturu dalībniekiem ar zemām profesionālajām prasmēm un dalībniekiem ar īpašām vajadzībām.

Vairāk informācijas par projekta otro tiešsaistes sanāksmi (angļu valodā) šeit: LEVEL UP! 3RD PROJECT MEETING.


 

Projektā “LevelUp” Sociālās inovācijas centrs sadarbojas ar Polish Economic Society Gdańsk Branch no Polijas un Asociacion Con Valores no Spānijas, lai uzlabotu pieaugušo neformālās izglītības jomu ieviešot sistemātiskus uzlabojumus treneru darba kvalitātē un pielāgotu treniņu saturu dalībniekiem ar zemāku profesionālo prasmju daudzumu vai dalībniekiem ar īpašām vajadzībām. Projekta rezultātā tiks izveidota detalizēta publikācija, lai apkopotu visas labās prakses un stiprinātu sadarbības saites starp tajā iesaistītajiem partneriem.

Lasi vairāk par projektu šeit: LevelUp! Project Launched to Exchange Good Practices


Šī publikācija ir sagatavota projekta LevelUp! Nr.2020-1-PL01-KA204-082188 ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *