Projekts “Nākotnes redzējums radošuma, inovāciju un uzņēmējdarbības mācīšanas un apmācību jomā”

vision_logoPrint

Projekta “Nākotnes redzējums radošuma, inovāciju un uzņēmējdarbības mācīšanas un apmācību jomā” (“Envisioning the future of teaching and training for creativity, innovation and entrepreneurship” (VISION)) mērķis ir palielināt Eiropas spējas un efektivitāti, mācot par radošumu, inovācijas un uzņēmējdarbību (RIU). Šīs trīs jomas tiek atzītas par būtiskām sabiedrības attīstībai un spējai risināt globālas problēmas, t.sk. cieši saistītas ar darba tirgū aktuālām nepieciešamām zināšanām, kuras ir nemitīgā attīstībā. VISION realizācijā tiks iesaistīti 120 eksperti no visas pasaules, pārstāvot akadēmiskas institūcijas, uzņēmējus, politikas veidotājus un sabiedriskās organizācijas.

Dažādu pušu iesaiste ir būtiska, lai:

I. Līdzveidotu progresīvas zināšanas par izglītības nozīmi radošumā, inovācijā un uzņēmējdarbībā, galveno uzmanību pievēršot būtiskākajiem aspektiem, piemēram, digitālajai pārveidei un prasmju pielāgošanai darba nākotnei;

II. Izstrādātu dažādus lietotājam draudzīgus un praktiskus materiālus, lai atbalstītu mācību personālu, kuri ir gatavi veidot nākotni jau šodien, mācību saturā ietverot dinamisko un pastāvīgi mainīgo saturu un rīkus, kas vairo atbilstošas zināšanas jauno speciālistu vidū;

III. Nodrošināt, ka zināšanas tiek atjauninātas atbilstoši reālai situācijai.

Projekta attīstība tiek īstenota četrās tematiskās jomās:

A. Sociālā ietekme un nozīmīgums

B. Rūpniecība 4.0 & Darba nākotne

C. Digitālā transformācija

D. Gatavība risināt aktuālas tēmas un pielietojamās metodes.

Projekts balstās uz paplašinātu globālu ekspertu sadarbības tīklu, lai nodrošinātu, ka zināšanas tiek izmantotas un rezultāti tiek veidoti savstarpēji mijiedarbojoties visām jomām un maksimāli integrēti dažādās iniciatīvās.

Projekta sasniedzamie rezultāti:

i) ideju apkopojums par RIU mācīšanu un apmācības nākotni;

ii) dažādu resursu, kas paredzēti pedagogiem, izveide, piemēram, podkāsti, vebināri un platformas, kas piedāvā aktuālas nozarēs zināšanas;

iii) rīcības plāns tuvākām iniciatīvām politikas veidotāju iesaistē.

Projektu ievieš partneru konsorcijs, kas sastāv no 13 partnerorganizācijām no visas Eiropas. Latviju projektā pārstāv biedrība “Sociālās inovācijas centrs”. Projekts tiks īstenots līdz 2021.gada beigām un to finansē Eiropas Savienības programma “Erasmus+”.

Aktuālai informācijai ir iespēja sekot līdzi projekta mājas lapā https://www.vision-project.org/

Ja Jums ir kādas sadarbības idejas, lūdzam sazināties ar projekta koordinatori Latvijā pa e-pastu inese@socialinnovation.lv.

The content of this publication is the sole responsibility of the project coordinator and may not always reflect the views of the European Commission or the National Agency.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *