Projekts “Sociāls un radošs” noslēgsies ar vērienīgu gadatirgu Kalnciema kvartālā

Preses relīze

Rīga, 2019. gada 27.februārī

Gandrīz divu gadu garumā Rīgas plānošanas reģions (turpmāk – RPR) īsteno projektu „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” (“Sociāls un radošs”), kopā ar projekta partneriem no Latvijas un Igaunijas organizējot dažādus pasākumus ar mērķi iniciēt jaunu un veicināt jau esošu Latvijas un Igaunijas radošās un sociālās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošo uzņēmēju sadarbības projektu attīstību.

8-02-2019-103

Projekta laikā izveidota sadarbības platforma, kas sniedza iespējas tās dalībniekiem ne tikai mācīties un gūt pieredzi vienam no otra, bet arī paplašināt redzējumu par savas uzņēmējdarbības izaugsmes perspektīvām un eksporta tirgiem.

Projekta laikā tika īstenoti gan pieredzes apmaiņas braucieni partnervalstu radošajiem un sociālajiem uzņēmējiem, gan kontaktsemināri. Projekta būtiskāko sadaļu veidoja četru apmācību moduļu cikls, kura mērķis bija attīstīt galveno kompetenču kopumu sekmīgai pārrobežu sadarbībai un nodrošināt jaunu prasmju apgūšanu apmācību procesā. Apmācību cikls tika veidots tā, lai pakāpēniski stiprinātu uzņēmēju zināšanas un prasmes tādās būtiskās jomās kā dizaina domāšana un pārdošanas stratēģijas; efektīva komandas veidošana, intelektuālais īpašums un produktu un pakalpojumu attīstība; eksports, tīkošana un pārrobežu sadarbības iniciēšana, kā arī investīciju piesaiste, biznesa prezentēšana un pārrunu vešana ar potenciālajiem investoriem. Katrā apmācību modulī dalībniekiem bija arī iespēja iepazīties ar pieredzes stāstiem, kā arī gan apomācībās, gan starp sesijām dalībniekiem tika nodrošināts mentoru atbalsts pēc nepieciešamības. Kopumā projekta aktivitātēs piedalījušies ap 100 uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju no Rīgas plānošanas reģiona un Dienvidigaunijas.

Projekts noslēgsies šā gada 13. aprīlī Rīgā ar vērienīgu gadatirgu “Sociāls un radošs” Kalnciema kvartālā, kurā būs iespēja iepazīties ar Latvijas un Igaunijas radošās industrijas un sociālo uzņēmēju precēm, produktiem un pakalpojumiem. Gadatirgus tiks papildināts arī ar interesantu lektoru uzstāšanos un diskusijām, uz skatuves aicinot gan projekta dalībniekus, gan partnerus.

 

Par projektu

Projekts „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” (Sociāls un radošs) (Boosting Cross Border Entrepreneurial Activity in Social and Creative Industries Sector (Social&Creative)) tiek īstenots ar Interreg Igaunija ‑ Latvijas programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.

Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions (projekta vadošais partneris, Latvija), nodibinājums “Latvijas jauno uzņēmēju centrs “Jobs and Society”” (Latvija), Tartu universitāte (Tartu Ülikool, Igaunija) un Tartu Radošo industriju centrs (SA Tartu Loomemajanduskeskus, Igaunija).

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada jūnijs – 2019.gada maijs

Projekta kopējais budžets: EUR 171 555, no kuriem EUR 145 821 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalsts.

Kontaktinformācija:

Jana Briede, projekta vadītāja

Jana.briede@rpr.gov.lv

www.rpr.gov.lv

 

Konsultats sociālās uzņēmējdarbības jomā “Sociālās inovācijas centrs”

Kontaktpersona:

Anita Stirāne

anita.stirane@socialinnovation.lv

www.socialinnovation.lv

kopējais

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *