SIC brīvprātīgie dodas uz Spāniju KA1 Cry of Hope apmacībās!

Maija beigās Sociālā inovācijas centra jaunieši piedalījās Erasmus+ KA1 mobilitātes projektā “Cry of Hope” Spānijā. Apmācības notika Torremolinos, Malagā; projekta norises laiks bija 25.05-31.05.2018.

Tā bija lieliska iespēja iepazīt citas kultūras un valodas, jo projektā satikās 30 jaunatnes darbinieki no 10 valstīm – Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Polijas, Horvātijas, Slovēnijas, Rumānijas, Itālijas, Bulgārijas un Latvijas.

Galvenais projekta mērķis bija izstrādāt un iepazīties ar metodēm, rīkiem un stratēģijām kā stimulēt jauniešus veicināt cieņu pret cilvēktiesībām un fundamentālām brīvībām un izmantot jaunatnes darbu un neformālo izglītību kā “ieroci” pret naida runu (hate speech).

5 dienu laikā projekta dalībnieki diskutēja par dažādām tēmām – vēsturiski nosacījumi diskriminācijai, stereotipi, kiberbulings, ar fokusu uz šādu jautājumu – kad brīvi izteiktie viedokļi kļūst par naida runu? Kur ir tā robeža?

Atrast atbildi dalībniekiem palīdzēja tādas aktivitātes kā diskusijas, prezentācijas, gadījuma analīze, lomu un simulācijas spēles, komandu aktivitātes.

Apmācību gaitā SIC dalībnieki attīstīja jaunas kompetences, uzzināja par jaunatnes darba instrumentiem, ko var pielietot cīņai ar naida izpausmēm, un ieguva vērtīgus kontaktus nākotnes partnerību veidošanai! Tagad plānos ir piedalīties citos projektos, rakstīt jaunus pieteikumus un virzīt pasauli uz priekšu!

34108615_10160636355280601_7102232932269424640_n

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *