Siguldā un Rīgā tiksies Latvijas un Igaunijas sociālie uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji

Preses relīze

Rīga, 2019. gada 11.februārī

Rīgas plānošanas reģions (turpmāk – RPR) 5. martā projekta “Sociāls un radošs” ietvaros īstenos Dienvidigaunijas sociālo uzņēmēju un pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta speciālistu pieredzes apmaiņas braucienu uz Siguldu un Rīgu, ko organizē Tartu Universitāte.

contact_Tartu_Riga

Vizītē Latvijā ieradīsies Tartu pilsētas un apriņķa sociālie uzņēmēji, lai kopā ar Latvijas partneriem, sociāljiem uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem dalītos pieredzē, jo īpaši par sadarbības modeļiem ar pašvaldībām. Vizītes mērķis ir sniegt iespēju abu valstu uzņēmējiem arī rosināt potenciālu pārrobežu sadarbību.

Vizīte tiks atklāta ar  viesošanos Siguldā, vispirms apmeklējot sociālo uzņēmumu “Cerību spārni”. Bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrība „Cerību spārni” dibināta 2003.gada 10.decembrī un tās darbība vērsta uz visa vecuma, dzimuma cilvēku ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļu integrāciju sabiedrībā, tiesību un interešu aizstāvību, pilsoniskas sabiedrības attīstību, brīvā laika organizēšanu, nodarbinātības veicināšanu, izglītošanu, sociālo pakalpojumu sniegšanu. Pirms nedaudz vairāk kā gada biedrība dinājusi sociālo uzņēmumu, sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Visi var”.Labdarības veikalā “Visi var” ir iespēja iegādāties gan cilvēku ar invaliditāti darinājumus, gan sadarbības partneru un atbalstītāju Vācijā un Latvijā ziedotos apģērbus, apavus un sadzīves lietas, kā arī kafiju, tēju vai kakao dzērienu līdzņemšanai.

Tālāk vizīte vedīs uz “Zaļās villas kvartālu”-  radītavu, kurā ietilpst neliela lekciju, darbnīcu telpa, mini galerija, dizaina lietu veikaliņš un kafejnīca,  biznesa centrs – co-working jeb kopstrādes telpas un multifunkcionāla galerija – ekspozīciju zāle.

Rīgā Igaunijas sociālajiem uzņēmējiem būs iespēja apmeklēt beziepakojuma pašapkalpošanās veikalu “Turza” un turpināt diskusijas un dalīties pieredzē “Kaņepes kultūras centrā”, baudīt sociālā uzņēmumuma “Humusa komanda” sarūpētās pusdienas, uzklausīt  sociālo uzņēmumu “Laboratorium.lv”, “Latvijas Samariešu apvienība” un “Saint Luke group” pieredzes stāstus.

Vizīti noslēgsim ar diskusija, kurā abu valstu pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji diskutēs par pašvaldību pieredzi uzņēmējdarbības atbalsta jomā un savstarpējās sadarbības iespējām un modeļiem.

Par projektu

Projekts „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” (Sociāls un radošs) (Boosting Cross Border Entrepreneurial Activity in Social and Creative Industries Sector (Social&Creative)) tiek īstenots ar Interreg Igaunija ‑ Latvijas programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.

Projekta partneri: Rīgas plānošanas reģions (projekta vadošais partneris, Latvija), nodibinājums “Latvijas jauno uzņēmēju centrs “Jobs and Society”” (Latvija), Tartu universitāte (Tartu Ülikool, Igaunija) un Tartu Radošo industriju centrs (SA Tartu Loomemajanduskeskus, Igaunija).

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada jūnijs – 2019.gada maijs

Projekta kopējais budžets: EUR 171 555, no kuriem EUR 145 821 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalsts.

Kontaktinformācija:

Jana Briede, projekta vadītāja

Jana.briede@rpr.gov.lv

www.rpr.gov.lv

kopējais

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *