Projekta “Sociālā kapitāla attīstība kā rīks jaunatnes pilsoniskai līdzdalībai Austrumeiropas valstīs” (SOCAP) konference Marijampolē, Lietuvā

Sociālā kapitāla attīstība - jauniešu konference Marijampolē, Lietuvā

Šī gada 2. aprīlī projekta “Sociālā kapitāla attīstība kā rīks jaunatnes pilsoniskai līdzdalībai Austrumeiropas valstīs” (SOCAP) ietvaros Marijampolē, Lietuvā norisinājās jaunatnes konference, kurā piedalījās jaunieši no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas.

Pilsoniskās līdzdalības un sociālā kapitāla attīstības piemēri

Konferencē jaunieši uzstājās ar iepriekš sagatavotām prezentācijām ar savas valsts piemēriem, jauniešu iesaistē lēmumu pieņemšanā. Galvenais kopsaucējs jauniešu prezentācijās izrādījās jauniešu vēlme iesaistīties un līdzdarboties likumu pieņemšanā, nākt klajā ar inovatīvām idejām, kā arī risināt izaicinājumus ar mūsdienu tehnoloģijām un spēt radoši panākt nosprausto mērķi.

Spilgts piemērs bija Rumānijas jauniešu prezentētā iniciatīva par Rumānijas kalnu apvidus mazpilsētas Roșia Montană iekļaušanu UNESCO vispasaules mantojumā, pateicoties valsts un pasaules atbalstam, glābjot šīs pilsētas vidi no zelta raktuvju negatīvajām sekām (pilnu rakstu skatīt šeit). Kampaņas ietvaros tika izveidoti arī iespaidīgi veicināšanas video, kuros piedalījās Rumāņu slavenības.

 

 

Eiropas pilsoņu iniciatīva

Pēcāk jauniešus iepazīstināja ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu. Tam sekoja simulācija, tās laikā jauniešiem, balstoties uz prezentācijā minēto informāciju par kartību un noteikumiem, kādā jāiesniedz iniciatīva, no pieteiktajām iniciatīvām vajadzēja atlasīt atbilstošās, kā arī izveidot savu iniciatīvu iesniegšanai Eiropas Komisijai. Idejas, kuras jaunieši prezentēja, bija saistītas ar vides aizsardzību, nodokļu sistēmas atvieglojumiem, personu ar speciālām vajadzībām integrēšanu sabiedrībā, izglītības jomu u.c. Šīs idejas tika analizētas pēc to atbilstības iniciatīvas nolikumam, kā arī notika diskusijas par šo iniciatīvu pievienoto vērtību sabiedrībai, nozīmīgumu un aktualitāti. Pasākuma noslēgumā jaunieši dalījās iespaidos par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties lēmumu pieņemšanā, kāda ir pilsoniskās līdzdalības nozīme, izklāstīja savas valsts pieredzi dažādu lēmumu pieņemšanā, kā arī personīgo pieredzi saistībā ar jaunatnes lietām.

Vairāk bildes no pasākuma pieejamas šeit.

Uzziniet vairāk par projektu šeit.

Projekta tīmekļa vietne: http://civicyouth.eu

 

Projekta partnerorganizācijas

Projektu organizē 5 NVO no dažādām valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvias, Polijas un Rumānijas.

SIC logoSociālās inovācijas centrs (Latvija, dibināts 2010. gadā)
Organizācijas mērķis ir stiprināt un izplatīt zināšanas, veicināt starptautiskās un vietējās pieredzes apmaiņu un dibināt kontaktu veidošanu sociālajai inovācijai. Trīs galvenie darbības virzieni (1) sociālā uzņēmējdarbība, (2) risinājumi jauniešu bezdarbam un sabiedrības izaicinājumiem, (3) pilsoniskā līdzdalība.

Tīmekļa vietne: http://socialinnovation.lv/

CRIS logoCentrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS) (Polija, dibināts 2002. gadā)
Organizācijas galvenais mērķis ir palīdzēt citām nevalstiskajām organizācijām, CRIS iesāk un atbalsta centienus būvēt pilsonisko sabiedrību un veicināt labāku demokrātiju.

Tīmekļa vietne: http://www.cris.org.pl/

Bridge logoBridge Language Study House (Rumānija, dibināts 2002. gadā)
Bezpeļnas nevalstiskā biedrība, kas atrodas Cluj-Napoca pilsētā, ar nodaļām Satu-Mare un Oradea. Galvenais darbības virziens ir valodas izglītība un eksaminācija, un ES projekti. Asociācijas galvenais mērķis ir veicināt pārmaiņas uz labāku Rumānijā un kļūt par atzītu izcilības centru.
Tīmekļa vietne: http://www.blsh.ro/en/

INVOLVED logoINVOLVED (Igaunija, dibināts 2012. gadā)
Nevalstiskā organizācija ar mērķi veidot iespējas indivīdu mūžizglītībai un attīstības veicināšana vietējā, gan starptautiskā mērogā. Organizācija mērķē uz aktīvāku līdzdalību pilsoniskajā sabiedrībā, un strādā pie starpkultūru mācīšanās, integrācijas un migrācijas, vienlīdzīgām un cilvēktiesībām.
Tīmekļa vietne: http://www.involved.ee/

Sveikatingumo idejos logoSveikatingumo idėjos (Lietuva, dibināts 2005. gadā)
Bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir attīstīt sociālās, kultūras, sporta un ekonomiskos projektus Marijampoles rajonā un starptautiskajā līmenī. Organizācija aktīvi vada projektos, kuri stiprina attiecības starp kaimiņvalstīm un tālākām ES valstīm un kandidātvalstīm.

Tīmekļa vietne: http://www.arviparama.lt

 

Europe for citizens logoProjekts tiek finansēts no ES programmas „EIROPA PILSOŅIEM” (2014-2020). Programmas galvenais mērķis ir tuvināt Eiropu tās iedzīvotājiem, stiprināt piemiņu un palielināt sabiedriskās līdzdalības iespējas ES, nodrošinot vietējā, reģionālā un dalībvalstu līmenī atklātākas debates par ES jautājumiem (vairāk par šo programmu šeit : https://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *