Vispasaules NVO dienas svinības 2016

  • 20160301_49763bjLsf
  • wKd9DE

Šī gada 1.martā “Birojnīcas” telpās notika NVO vispasaules dienai veltīts pasākums, kuru organizēja biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā.  Svinībās piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, dažādu NVO jomu pārstāvji, SIC pārstāvēja sociālo mediju un komunikācijas koordinatore Konstance Šperliņa.

Vispasaules NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus rūpēm par cilvēku drošību, izpostītām valstīm, par dabu, cilvēces mantojumu un tās nākotni un vērtību atzīšanu. Šīs dienas tradīcijas saknes meklējamas Latvijā, kad 2009. gadā biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” sadarbībā ar Mārci-Lioru Skadmani formulēja Vispasaules NVO dienas mērķi un misiju, pēcāk panākot šīs dienas starptautisku atzīšanu.

Svinības par atklātām pasludināja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot visus klātesošos vispasaules NVO dienā, kā arī uzsverot Latvijas Pilsoniskās alianses aktīvo darbību savstarpējās sadarbības NVO sektora vidū. I. Mūrniece savā runā uzsvēra, ka LR Saeima ir atvērta sadarbībai ar NVO, kā arī pateicās par aktīvo līdzdalību politikas veidošanā, ekonomikas attīstīšanā, kultūras jomā, u.c. sfērās. Savā runā I. Mūrniece izteica lielu gandarījumu par NVO jomā iesaistītajiem, kuri veicina izpratni par savstarpējās sadarbības nozīmi, pilsoniskās sabiedrības darbu visas sabiedrības labā, kas ir nozīmīgs un svarīgs darbs.

Svinības turpinājās ar eLPA direktores Rasmas Pīpiķes runu, kurā tika izklāstīta NVO dienas vēsture, uzsverot Latvijas lomu tajā, atspoguļojot NVO sektora starptautisko rezonansi, īpaši atzīmējot vārda brīvības un uzticēšanās nozīmi un tā izpratni mūsdienu pasaulē.

Pēc muzikāla priekšnesuma vijolnieces Intas Brokas pavadībā svinības turpinājās ar Līgas Stafeckas traktātu “Pilsoniskais aktīvisms un iedzīvotāju līdzdalība – iespējas un izaicinājumi Latvijai un pasaulei”, kurā tika izklāstītas pilsoniskās sabiedrības pārmaiņu tendences un tās iespējamie četri scenāriji, kurus izstrādājis Pasaules Ekonomikas forums (PDF), tādējādi uzsverot nākotnes vīzijas pilsoniskajai sabiedrībai un NVO lomai tajā.

Pasākuma noslēgumā svinību viesi tika aicināti nobaudīt “Birojnīcas” sagatavotās uzkodas un ļāvās sarunām. NVO dienas svinības starptautiskā rezonanse ļauj izcelt šīs dienas daudzpusīgo būtību – sadarbību, pieredzes apmaiņu, ideju ģenerēšanu, piemiņas dienu. Šīs dienas svinību ietvaros ikkatrs no mums ir aicināts aizdomāties par cilvēces mantojumu, kāds mums dots saglabāt, kā arī, kādu mēs to atstāsim mūsu nākamajām paaudzēm.

 

Foto: (c) Saeimas Administrācija (Flickr)

Jūs varētu interesēt arī sekojošais...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *