SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

Sociālās inovācijas organizācijas Vācijā

PIEREDZES APMAIŅA | Sociālās inovācijas organizācijas Vācijā

Pavisam nesen, SIC projektu vadītājās Ieva un Marta devās iedvesmojošā vizītē uz Berlīni un Leipcigu, lai tiktos ar organizācijām Social Impact Lab Leipzig / Social Innovation Competence Centre of GermanyImpact Hub Leipzig un Impact Hub Berlin. Šajā vizītē no 18.-19.jūlijam viņām bija iespēja novērot dažādas pieejas tam, kā plašākai sabiedrībai stāstīt par sociālo ietekmi un to veicināt ar citām metodēm. Sarunas ar organizāciju pārstāvjiem ļāva nonākt pie īpaši svarigām idejām un ieskatu tajā, kā SIC komunikācijas stratēģiju uzlabot nākotnē, kā arī nepieciešamajām pārmaiņām darbības stratēģijā kopumā.

PAR SOCIAL IMPACT LAB LEIPZIG

ESIA_logo_national_Germany

Izvēle par godu Social Impact Lab Leipcigas pilsētā nebija nejauša. Viņi ir vadošais partneris projektā European Social Innovation Alliance , kura galvenie mērķi saistīti ar sociālās inovācijas kompetenču centru izveidi vairākās valstīs, tajā skaitā arī Vācijā.

Tieši tāpēc apmeklētā organizācija ir galvenais noteicējs šāda centra izveidei priekš Vācijas sociālās inovācijas ekosistēmas. Vizītes laikā tas sniedza brīnišķīgu iespēju apspriest aspektus struktūrai, kā arī viņu attīstības stratēģijai un komunikācijas izaicinājumiem rastors risinājumus. Organizācijas iespaidīgais darbs ar lēmējinstitucijām un citiem nozares virzītājiem sniedza ieskatu tajā, kā organizēt tālāko SIC darbu un komunikācijas aktivitātes nākotnē.

SOCIAL IMPACT LAB LEIPZIG

PAR IMPACT HUB KONCEPTU UN VIZĪTĒM

Tas ir vispasaules tīkls, kas sastāv no lokāli dibinātiem un vadītiem pozitīvas ietekmes inovāciju inkubatoriem, akseleratoriem un kopstrādes telpām, kā arī bezpeļņas organizācijām, kas mērķē uz sociālas ietekmes uzņēmēju fokusētu atbalstu, kopstrādes kopienas izveidošanu un tīklošanās iespēju nodrošināšanu ar organizācijām visā pasaulē (šobrīd vairāk kā 100 lokāciju 60 un vairāk valstīs).

impact hub berlin

Vizītēs Leipcigā un Berlīnē SIC varēja novērot Impact Hub kā fiziskas telpas un tīklošanās aģenta lomu pozitīvas sociālās ietekmes veicināšanā un vadīšanā. Piemēram, Berlīnes Social Impact Hub jaunās, videi draudzīgās telpas, piedāvā iespēju laboratorijām un praktiskām darbnīcām priekš ēdiena, cirkulārās ekonomikas, zaļo tehnoloģiju un citiem uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt taustāmus inovatīvus risinājumus sabiedrības problēmu risināšanai. Novērojot šo organizāciju acīmredzamos rezultātus uz uzņēmēju izaugsmi, kā arī ekosistēmas attīstīšanu, SIC novērtē un apsver potenciālos ieguvumus, ko radītu fiziskas telpas radīšana sociālās ietekmes virzītāju pulcēšanai vienuviet Latvijā.

PAR ŠO PROJEKTU

Līdz ar šī gada sākumu uzsākam darbu pie projekta “Sociālās inovācijas centra pārmaiņu stratēģijas izveide un komunikācijas kapacitātes celšana”, kuru atbalsta SIF “NVO fonds”. Projekta ietvaros plānots pētīt sabiedrības izpratni par sociālo inovāciju Latvijā, kā arī efektīvākos veidus viņu informēšanai par šo tēmu. Balstoties uz gūtajiem rezultātiem, Sociālās inovācijas centrs uzlabos arī savu darbību, komunikāciju un sabiedriski pieejamo tēlu no dažādiem aspektiem. Projekts norisināsies līdz 2022.gada 31.oktobrim.

SIC kā organizācijai šāda kapacitātes celšana ļaus nostiprināt savu kā viedokļa līdera lomu un publisko tēlu sociālās inovācijas jomā un virzīties uz stratēģiski nozīmīgāku mērķu izpildi (potenciāli, kļūšana par vienu no sociālās inovācijas kompetenču centra dibinātājiem). Ar projekta palīdzību tiks sniegts grūdiens organizācijas izaugsmei un nostiprināšanai NVO sektorā un plašāk. Savukārt, iepriekš aprakstītajās vizītēs bija iespēja novērot Eiropas labākos piemērus sociālo inovāciju organizāciju darbā.

Vairāk par šo projektu lasi ŠEIT.

SIF-LOGO-LV

Šis ieraksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta “Sociālās inovācijas centra pārmaiņu stratēģijas izveide un komunikācijas kapacitātes celšana”, līguma nr. 2022.LV/NVOF/MAC/049/36, ietvaros. Par tā saturu atbild biedrība “Sociālās inovācijas centrs”.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.