SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

APMĀCĪBAS | Zagrebā apgūtas zināšanas par RevitaLESE apmācību vadīšanu

Produktīvas tikšanās klātienē nereti ir viena no vērtīgākajām projektu daļām. Tieši šādi izvērtās arī vizīte Zagrebā, kura sākās ar partneru tikšanos par plānotajām aktivitātēm, bet pēc tās, vairāku dienu garumā, trīs treneri no Latvijas apguva piecus RevitaLESE apmācību kursa moduļus. Nākamajos mēnešos tie tiks testēti Latvijas vidē, veicinot ilgāk pastāvējušu sociālās ekonomikas (IPSE) organizāciju ilgtspēju.

Atzīmējot sasniegto projekta viduspunktu, projekta partneri no sešām valstīm apsprieda līdz šim paveiktos sasniegumus – veikto vajadzību analīzi, sagatavotos apmācību moduļus un sagatavotos plānus sociālo uzņēmēju tīklošanās veicināšanai. Lai labāk sagatavotos nākamajam projekta gadam, SIC prezentēja starptautiskā sadarbības tīkla vadības plānu, kā arī tam piesaistītos tiešsaistes rīkus – mājaslapu ar dažādiem resursiem, LinkedIn grupu un interaktīvo karti, kas visi jau pavisam drīz būs pieejami arī plašākai publikai.

Sagatavotie apmācību moduļi sastāv no tēmām, kas ilgāk pastāvējušiem sociālajiem uzņēmējiem un citu organizāciju pārstāvjiem palīdz izvērtēt un atjaunot darbības modeli, kā arī pielāgot aktivitātes mūsdienu vajadzībām, t.sk.digitālajām prasmēm.

Zagrebā trīs treneri apguva veidus, kā šo informāciju efektīvāk pasniegt organanizācijām Latvijā un veiks to šī gada pavasarī. Pēc dalībnieku ietikumu saņemšanas šie apmācību moduļi tiks uzlaboti un gūtie secinājumi – iekļauti ilgtspējas atskaitē, kas paredzēs tālāko ieviešanas plānu.

Nākamā projekta tikšanās paredzēta Kiprā, maija beigās. Tās laikā tiks apspriesti pirmās pilotēšanas fāzes rezultāti – esam patīkami satraukti par tuvākajos mēnešos paredzētajām aktivitātēm!

Projekts risina identificētu nepieciešamību pēc pastāvīga atbalsta ilgāk pastāvošām sociālās ekonomikas organizācijām pēc start-up fāzes. Projekta galvenais mērķis ir uzsvērt šādu organizāciju sociālās misijas, uzņēmējdarbības modeļa un aktivitāšu nozīmību, kā arī palīdzēt tās pilnveidot un atdzīvināt.

Projekta gaitā tiek strādāts ar sociālās ekonomikas pārstāvjiem un viņiem tiek sniegta iespēja veicināt savu ietekmi darbā ar mazāk aizsargātiem sabiedrības locekļiem un kopienām. Projekta mērķis ir izveidot visaptverošu un vērtīgu apmācību modeli, lai atdzīvinātu un modernizētu senāk izveidotas sociālās ekonomikas organizācijas. Apmācības modeļu izmēģinājuma versija tiks izmantota, lai izveidotu sociālās ekonomikas sadarbības tīklu, ko vada pašas sociālās ekonomikas organizācijas, kā arī online informācijas centru ar saturu, kas demonstrē Eiropas sociālās ekonomikas vērtību, ietekmi un potenciālu.

Projektā iesaistītie partneri: The Wheel (IR) / Act Grupa (HR) / Synthesis Center for Research and Education (CY)/ Social Innovation Centre (LV)/ Skills Zone (MLT)/ Knowl Social Enterprise for Education and Lifelong Learning (GR) un Dublin City University (DCU) (IR).

Vairāk par projekta rezultātiem lasi ŠEIT.

erasmus+

Šī publikācija ir sagatavota projekta REVITALESE Nr. 22021-1-IE01-KA220-VET-00003486 ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Leave a Comment.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.