SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

CO-ART

JAUNS PROJEKTS | CO-ART: interaktīvas izlaušanās istabas radošajiem uzņēmējiem

Pandēmija ir manāmi paātrinājusi digitālo transformāciju, kad Covid-19 ietekmē kultūras un radošo industriju darbinieki visā pasaulē saskārās ar būtiskiem profesionālās darbības ierobežojumiem. Digitālās un uzņēmējdarbības prasmes ir kļuvušas ārkārtīgi nozīmīgas kultūras un radošo industriju darbiniekiem, tāpēc OECD ir īpaši uzsvērusi nepieciešamību “novērst digitālo prasmju trūkumu nozarē un uzlabot digitālo piekļuvi ārpus lielām metropoles teritorijām” (Culture shock: COVID-19 and the cultural and creative sectors, OECD, Septembris 2020). Prasības attiecībā uz digitālajām un uzņēmējdarbības prasmēm tagad skar visus – gan jauniešus, gan pieaugušos, tāpēc jaunatnes darbinieku loma jauniešu prasmju salāgošanā ar nākotnes tirgus prasībām ievērojami palielinās. Ir nepieciešams aprīkot jaunatnes darbiniekus ar atbilstošiem rīkiem un metodēm, kā arī apmācīt jauniešu prasmju apguves atbalstam.

Sociālās inovācijas centrs kopā ar partnerorganizācijām Francijā, Kiprā, Grieķijā, Spānijā un Polijā ir uzsācis projektu “CO-ART: Izaicinājumos balstīti tiešsaistes rīki digitālo un uzņēmējprasmju attīstīšanai jaunajos radošajos uzņēmējos” (CO-ART), kas strādās digitālās transformācijas virzienā, lai veicinātu uzņēmējdarbību un iedrošinātu eksperimentēt ar veidiem, kā kultūras un radošo industriju produkti un pakalpojumi tiek radīti, pārvaldīti, izplatīti un patērēti Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās.

CO-ART projekta mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbības, inovāciju un digitālās prasmes bez darba palikušos jauniešos, māksliniekos un pašnodarbinātajos kultūras un radošo industriju darbiniekos un pašnodarbinātajos, izmantojot spēliskošanas metodes kā  tiešsaistes izlaušanās istabas (escape rooms).

CO-ART projekta partneri izstrādās:

  • Izaicinājumos balstītus resursus (24 tiešsaistes izlaušanās spēles) kultūras un radošo industriju un topošajiem (mākslas) uzņēmējiem, sniedzot iespēju iegūt noteiktas digitālās un uzņēmējprasmes un kompetences.
  • Kvalifikācijas celšanas programmu jaunatnes darbiniekiem, kurā jaunatnes darbinieki izmantos CO-ART tiešsaistes izlaušanās spēļu un tiešsaistes platformas potenciālu, lai atbalstītu savas mērķa grupas kompetenču attīstīšanu.
  • Tiešsaistes platformu, kas uztur un sniedz piekļuvi digitālajiem un izglītojošiem resursiem, piedāvājot kultūras un radošo industriju jaunajiem profesionāļiem tīklošanās iespējas.

 

Projekta aktivitātes ir primāri vērstas uz pašnodarbinātajiem, freelanceriem vai bez darba palikušajiem kultūras un radošo industriju pārstāvjiem vecumā no 18-29 gadiem, kas ir pakļauti izstumšanas riskam dēļ Covid-19 izraisītām sekām, kā arī citiem sociāliem, ekonomiskiem un ģeogrāfiskiem škēršliem. Tapat projekts atbalsta  jaunatnes darbiniekus un trenerus, kas ir ieinteresēti netradicionālu rīku un zināšanu ieguvē jauniešu atbalstam digitālo un uzņēmējprasmju apgūšanā.

Apmeklē projekta mājaslapu, lai uzzinātu vairāk par CO-ART projekta aktivitātēm, t.sk. digitālām izlaušanās istabām, kas tiks publicētas jau nākošgad!

Projekta partneri:

 

Projekta ilgums: 1.04.2021-31.03.2023

CO ART

Attēls: Sarah_Loetscher, pixabay.com

erasmus+

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.  Šis raksts atspoguļo tikai un vienīgi autoru uzskatus, un Eiropas Komisijas nav atbildīga par tajā iekļautās informācija izmantošanu.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.