SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

Projekts NICE

PIEREDZES APMAIŅA | Projekta NICE ietvaros debates ar itāļu skolēniem Romā

Marta un Ieva no mūsu organizācijas ir atgriezušās no tikšanās ar projekta partneriem Unique Projects (Lietuva) un Consiglio Italiano del Movimento Europeo (Itālija) Romā. Projekta norise ir aptuveni viduspunktā un ir ļāvusi gūt lielisku perspektīvu uz Eiropas vērtībām, kā arī uztveres atšķirībām dažādās valstīs. 

Šis projekts sākās 2021.gada septembrī ar kick-off tikšanos Kauņā, bet kopš tā brīža jau ir paspējis ieskrieties un aktivitātes norit pilnā sparā. Paralēli aktivitātēm partnerorganizāciju valstīs, nākamais solis projekta plānā bija starptautiska partneru tikšanās un pasākums – debate, kas norisinājās Romā. Galvenais notikums viesus uzņēma brīnišķīgajās CNEL (Consiglio Nazionale dell’economia e del lavoro) telpās 23.martā un tajā tika runāts par likumiskajām Eiropas savienības garantijām un hartu, Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, cilvēktiesību uztveri dažādās Eiropas savienības valstīs, publiskās debates par ES Cilvēlktiesību hartu u.c.

Vienā vietā pulcējot vairāk kā 70 vidusskolas skolēnus un cilvēktiesību juristus ar īpaši plašu pieredzi šajā jomā ļāva visiem iesaistītajiem gūt neatsveramu izpratni par šo tēmu sarežģīto dabu. Cienījamie juristu dalījās savā pieredzē un iespaidos par viņu profesionālajā karjerā piedzīvoto, bet sekojošās projekta partneru uzrunas iesildīja skolēnu debašu tēzes par un pret esošajām cilvēktiesību praksēm Eiropas savienībā.

Šajā video iespējams redzēt Martas uzrunu (atlikusī video daļa lielākoties itāļu valodā)

Izmantojot šo iespēju tikties klātienē, partneri arī tikās un apspriedās par nākotnes plāniem, kā arī progresu saistībā ar esošajām aktivitātēm. Daļa no sarunas bija par videointerviju veikšanu ar respondentiem un viņu atbildēm par Pamattiesību hartu, kā arī tās ietekmi uz katra dzīvi. Tieši tāpēc ir īpaši liels prieks redzēt kopīgi un atsevišķi paveikto – jau pavisam drīz sāksies darbs pie ievākto datu analizēšanas, lai tos varētu apkopot un apspriest nākamajos pasākumos.

Tuvākās aktivitātes ir plānotā publiskā diskusija ar Latvijas iedzīvotājiem par iepriekš minētajām tēmām maijā, bet līdz tam turpinām veikt izpēti un plānot fotoizstādi.

PAR PROJEKTU

Projekta NICE ietvaros partneri strādās pie pilsoņu, īpaši jauniešu, informēšanas par nozīmīgo datumu, kurā ES likumus neatgriežami ietekmēja Pamattiesību hartas ieviešana. Tā ietvaros vēlamies pētīt eiropiešu kolektīvās atmiņas tēmu un vēsturi, īpašu uzsvaru liekot uz ES perpektīvu un fundamentālajām tiesībām, kuras bieži nepamana tieši jauniešu mērķauditorija. Lai sasniegtu izvēlētos mērķus, mēs organizēsim kvalitatīvās metodēs balstītu pētījumu, publisku debati Romā, diskusiju Latvijā un foto izstādi plašākas sabiedrības uzrunāšanai.

Lasi vairāk ŠEIT.

erasmus+

Šī publikācija ir sagatavota projekta NICE: Nobody Ignores the Charter of Europe! Nr.617458-CITIZ-1-2020-1-LT-CITIZ-REMEM ietvaros, kurš tapis ar programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.