SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

JAUNS PROJEKTS | REVITALESE

Februārī Sociālās inovācijas centrs uzsāka dalību jaunā aizraujošā Erasmus+ finansētā projektā RevitaLESE. Projekts pievēršas problemātiskajam iztrūkumam sociālās ekonomikas organizācijām pieejamajā apmācību piedāvājumā, kas pašlaik reti kad ietver pastāvīgu atbalstu pēc darbības uzsākšanas posma (start-up fāzes). 

Projekta ietvaros plānots izveidot visaptverošu un vērtīgu apmācības modeli, lai atdzīvinātu un modernizētu sen izveidotas sociālās ekonomikas organizācijas. Šī apmācības modeļa izmēģinājuma versiju tiks izmantota, lai izveidotu sociālās ekonomikas tīklu, ko vada pašas ilgi pastāvošas sociālās ekonomikas organizācijas kā ārī radīt informācijas platformu, kurā ir saturs, kas demonstrē Eiropas sociālās ekonomikas vērtību, ietekmi un potenciālu (podcast apraides, emuāri, gadījumu izpēte). 

Sociālā ekonomika attiecas uz dažādiem uzņēmumiem un organizatoriskiem modeļiem, piemēram, kooperatīviem, savstarpējās apdrošināšanas sabiedrībām, apvienībām, fondiem, sociālajiem uzņēmumiem, labdarības organizācijām un citām juridiskām formām, un sociālas ekonomikas organizācijām raksturīgs ir tas, ka tām ir gan sociāla misija, gan saimnieciska darbība. Terminus “sociālā ekonomika” un “sociālais uzņēmums” var lietot zināmā mērā savstarpēji aizvietojami, bet šajā projektā mēs lietojam terminu “sociālās ekonomikas organizācijas”.

Projekta būtiska sastāvdaļa ir attīstīt sociālās ekonomikas pārstāvniecības institūciju spēju visās partnervalstīs, lai izstrādātu un sniegtu atbalstu ilgi pastāvošām sociālās ekonomikas organizācijām, un radītu replicējamu modeli, ko var viegli pārnest un pielāgot visā Eiropā. Līdz ar to izstrādātā mācību programma būs plaši pieejama, lai ilgi pastāvošas sociālās ekonomikas organizācijas visā Eiropā varētu saņemt palīdzību tur, kur pašlaik tās ir maz.

PROJEKTA VIZĪTKARTE

Norises laiks: 2022 gada 1.februāris – 2024.gada 31.janvāris.

Mērķis: ir izcelt ilgstoši pastāvošu sociālās ekonomikas organizāciju sociālās misijas un uzņēmējdarbības modeļa nozīmi, sadarboties ar tām un palīdzēt uzlabot un atjaunot to darbību.

Partneri: The Wheel (IR) / Act Grupa (HR) / Synthesis Center for Research and Education (CY)/ Social Innovation Centre (LV)/ Skills Zone (MLT)/ Knowl Social Enterprise for Education and Lifelong Learning (GR) un Dublin City University (DCU) (IR).

Sekojiet līdzi RevitaLESE projektam Facebook un LinkedIn un skatiet pirmo projekta informatīvo izdevumu šeit.

Erasmus+

Šī publikācija ir sagatavota projekta REVITALESE Nr. 22021-1-IE01-KA220-VET-00003486 ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.