SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

PROJEKTA REZULTĀTI | Izkrāso sevi pati! Ķekavas novadā

Ķekavas novada biedrība “Sociālās inovācijas centrs” kopš pērnā gada rudens uzsāka īstenot Pasūtītājs īsteno Projektu “Izkrāso sevi pats” (Projekta identifikācijas Nr. 22-04-AL09-A019.2202-000005) (turpmāk tekstā – Projekts), kas īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, Lauku atbalsta dienesta un Partnerības “Daugavkrasts” atbalstu.

Projekta ietvaros 50 Ķekavas novada iedzīvotājām bija iespēja praktisko nodarbību laikā izmēģināt mākslas terapijas metodes, kas uzskatāmi parāda, ka katram cilvēkam piemīt spēja zīmēt, gleznot un izpaust sevi caur dažādiem mākslas veidiem. Dalībniecēm bija iespēja apgūt praktiskas metodes – kā spēt saredzēt neracionālās bailes, pamanīt savas domāšanas kļūdas un kādām metodēm vairot savu drosmi izdarīt izvēles sev par labu.

Projekta mērķgrupa bija novada sievietes, pirmām kārtām, no riska grupām – jaunās māmiņas, pirmspensijas vecuma dāmas, gan arī jebkura novada dāma, kura sajuta sevī vēlmi darīt lietas savādāk, mainīt kaut ko savā ikdienā, lai ilgtermiņā sasniegtu jaunus, labākus rezultātus jebkurā savas dzīves sfērā.

Dalībniecēm bija iespēja  iespēja izmēģināt Urban Sketching un gleznošanas tehnikas savas ikdienas uzlabošanai, kas veicina viņu drosmi, iesaistīšanos un uzdrīkstēšanos, izmainot domāšanas veidu no “man bail, man nesanāks…” uz “es drīkstu mēģināt, darīt, spēlēties un man izdosies…”.

Izmantojot konkrēto metožu kopumu ir mērķis parādīt, ka nav jāpabeidz mācības augstskolā un noteikti jāiegūst maģistra grāds, lai ko mainītu savā dzīvē, ja kāds tās aspekts nepatīk. Tas nav tik sarežģīti un neprasa necilvēcīgu piepūli vai laika atņemšanu savai ģimenei vai sev tuvajiem cilvēkiem. Jebkurš cilvēks var nokļūt tur, kur viņš vēlas (protams, ņemot vērā fizikas likumus). Pirmais, kas ir jāapzinās – kur Tu negribi atrasties (un allaž tas ir vieglākais uzdevums) un kur Tu vēlies nokļūt.

Mākslas terapija ir terapeitiska prakse, kas izmanto mākslu, lai veicinātu psihoemocionālo labklājību un pašizpausmi. Mākslas terapijas nodarbībās tiek izmantotas dažādas mākslas formas, piemēram, glezniecība, modelēšana,  dzeja, mūzika vai dejas, lai veicinātu izteiksmi un attiecību veidošanu ar apkārtējo vidi un cilvēkiem.

Projekta laikā notika divas prakstiskās darbnīcas – meistarnīca “Zīmē viegli” ar Dainu Domašūti un gleznošanas meistarnīca ar Sandru Pallo.

Daina Domašūte ir cilvēks, pilsētvides skicētāja (urbansketcher) un ūdenskrāsu zīmola DeepDeepLight radītāja. Zīmēšana priekš viņas ir kā piektā maņa, kas ļauj pasauli piedzīvot vēl ciešāk. Viņa tic vienradžiem un jau gadu zīmē tikai ar savu nevadošo (kreiso) roku vai ar vienu līniju, neatlaižot roku no papīra, vai neskatoties uz papīra vispār, bet tikai uz zīmējamo. Tā ir iespēja būt klāt pašam radīšanas procesam un neko, neko negaidīt. Tā ir iespējams dzīvot dzīvi un  meklēt aizvien jaunus rīkus un metodes, lai zīmējot katrs var justies brīvi un dalīties šajā sajūtā ar katru, kurš vien pagadās ceļā un grib arī tā.

Sandra Pallo – Personāla attīstības, vadīšanas un vērtēšanas eksperte. Strādājusi Lattelekom personāla novērtēšanas un attīstības centrā. Ieguvusi sertifikātu par tiesībām vadīt komandas treniņus pēc Furmana (Somija) metodes- reteaming. Biznesa treniņu vadītāja ar lielu pieredzi. Krāsu sistēmas AURA-SOMA 1.un 2. līmeņa praktiķa sertifikāts (Anglija) (AURA-SOMA ir alternatīva terapeitiskā metode, kas izmanto krāsas, augu enerģiju un zemūdens minerālus, lai veicinātu emocionālo un garīgo labklājību).

Savukārt pēc prakstiskajām nodarbībām visām dalībniecēm bija iespēja piedalīties vienā attālinātā nodarbībā kopā ar resursu treneri Ilzi Eglīti. Divu stundu nodarbībā tika runāts par to, kāpēc nesanāk un ko darīt, lai sanāk un sanāk vēl labāk, un ne tikai. Nodarbības laikā dalībniecēm tika doti uzdevumi, kuraus tās pārrunāja uzreiz nodarbības laikā, gan kurus tās var pildīt arī vēlāk.

Tāpat nodarbības laikā tika pārrunāts, kā katrai gāja projekta nodarbībās, kā mācīties ikdienā darīt to – ko līdz šim neesat darījušas, kā atļauties vairāk, kā sevi trennēt mācīties kaut ko jaunu un ko mēs iegūstam un ko zaudējam, ja to nedarām.

Arī pēc projekta pabeigšanas mēs turpināsim uzturēt sociālo vietni katrai grupai, dodot iespēju dāmām sadarboties, atbalstīt vienai otru, kā arī laiku pa laikam izpildīt vēl kādu treneres Ilzes Eglītes uzdoto izaicinājumu! Jo kopā iet ir vieglāk!

 

Projekta laikā tika izstrādāts Mācību metodiskais materiāls, ko var izmantot šādu apmācību īstenošanai apmācību organizatori. 

Projekts “Izkrāso sevi pats” (Projekta identifikācijas Nr. 22-04-AL09-A019.2202-000005) īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, Lauku atbalsta dienesta un Partnerības “Daugavkrasts” atbalstu.

Pateicamies par atbalstu, ļaujot mums darboties savās telpās, mūsu partneriem Dienas centram “Adatiņas” Daugmalē, Doles tautas namam Ķekavā un Boložu kultūras namam Baložos!

Leave a Comment.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.