SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

Vizīte pie sociālās inovācijas kooperatīva Barselonā

PIEREDZES APMAIŅA | Vizīte pie sociālās inovācijas kooperatīva Barselonā

Kā pēdējā no projektā paredzētajām, 18.oktobrī SIC viesojās iedvesmojošā vizītē pie organizācijas Tandem Social Barselonā. Sarunās par Katalonijas sociālās inovācijas ekosistēmu un šis organizācijas darbu pie iniciatīvas Social Business City Barcelona” atklājās virkne Latvijā šajā jomā nepieciešamu uzlabojumu un jaunu risinājumu. Sarunu visnozīmīgākais ieguvums bija tieši iespēja tuvāk iepazīt citus viņu realizētos projektus, jo to tēmas daļēji pārklājas ar SIC interesēm un paver iespēju vērtīgai sadarbībai tuvākajos gados.

PAR TANDEM SOCIAL

Tandem Social ir stratēģisko konsultāciju uzņēmums, kas pielieto savas zināšanas un pieredzi ekonomiskajā, sociālajā, vides, izglītības un kultūras transformācijā. Viņi ir bezpeļņas sociālās ietekmes kooperatīvs – strādā saskaņā ar sadarbības principiem, kolektīvo pārvaldību un kolektīvajām īpašumtiesībām. Kopš 2011.gada trīs organizāciju partnerībā piedāvā savus pakalpojumus tikai organizācijām un uzņēmumiem, kuru galvenais mērķis ir sociālās ietekmes radīšana sabiedrībā. Viens no organizācijas mērķiem ir arī kopumā zināšanu un izpratnes veicināšana par sociālās ekonomikas aspektiem sabiedrībā.

tandem
social business city barcelona

Social Business City Barcelona ir, var teikt, Tandem Social meitas organizācija, kura dibināta ar Muhameda Junusa fonda līdzdalību (sociālās uzņēmējdarbības jomā). Viņi mērķtiecīgi piedāvā sociālās ietekmes mentorēšanas pakalpojumus, tiešsaistes kursu par sociālo inovāciju un sadarbībā ar partneri “Actio” izplata sociālās ietekmes mērīšanas diagnostikas rīku, lai palīdzētu esošiem uzņēmumiem pielāgot savu darbības modeli sociālās ietekmes nodrošināšanai.

PAR ŠO PROJEKTU

Līdz ar šī gada sākumu uzsākam darbu pie projekta “Sociālās inovācijas centra pārmaiņu stratēģijas izveide un komunikācijas kapacitātes celšana”, kuru atbalsta SIF “NVO fonds”. Projekta ietvaros plānots pētīt sabiedrības izpratni par sociālo inovāciju Latvijā, kā arī efektīvākos veidus viņu informēšanai par šo tēmu. Balstoties uz gūtajiem rezultātiem, Sociālās inovācijas centrs uzlabos arī savu darbību, komunikāciju un sabiedriski pieejamo tēlu no dažādiem aspektiem. Projekts norisināsies līdz 2022.gada 31.oktobrim.

SIC kā organizācijai šāda kapacitātes celšana ļaus nostiprināt savu kā viedokļa līdera lomu un publisko tēlu sociālās inovācijas jomā un virzīties uz stratēģiski nozīmīgāku mērķu izpildi (potenciāli, kļūšana par vienu no sociālās inovācijas kompetenču centra dibinātājiem). Ar projekta palīdzību tiks sniegts grūdiens organizācijas izaugsmei un nostiprināšanai NVO sektorā un plašāk. Savukārt, iepriekš aprakstītajās vizītēs bija iespēja novērot Eiropas labākos piemērus sociālo inovāciju organizāciju darbā.

Vairāk par šo projektu lasi ŠEIT.

SIF-LOGO-LV

Šis ieraksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta “Sociālās inovācijas centra pārmaiņu stratēģijas izveide un komunikācijas kapacitātes celšana”, līguma nr. 2022.LV/NVOF/MAC/049/36, ietvaros. Par tā saturu atbild biedrība “Sociālās inovācijas centrs”.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.