SIC LATVIA

Nospiediet "Enter", lai iegūtu rezultātus

APMĀCĪBAS | Aicinām pieteikties treneru apmācībām Horvātijā

*Pieteikšanās noslēgusies.* Projekta “RevitaLESE” ietvaros izsludinām pieteikšanos treneru apmācībām Horvātijā 31.janvārī – 4.februārī. Tajās būs iespējams apgūt metodoloģiju piecu moduļu apmācību kursam priekš ilgāk pastāvējušām sociālās ekonomikas (IPSE) organizācijām, kas pēc tam būs jātestē Latvijas vidē.

Ilgāk pastāvējušas sociālās ekonomikas (IPSE) organizācijas tiek definētas kā sociālās ekonomikas organizācijas, kas pastāv vairāk kā 7 gadus. Atšķirībā no sociālās ekonomikas organizācijām to agrīnajā stadijā, IPSE organizācijām ir acīmredzama pieredze preču un pakalpojumu sniegšanā, labi attīstītas menedžmenta un korporatīvās pārvaldības struktūras, pieredzējuši darbinieki un, ne mazāk svarīgi – resursi, kurus var izmantot izaugsmei un papildu pakalpojumu sniegšanai mazāk aizsargātām kopienām.
Latvijas sociālā ekonomika ir attīstījusies salīdzinoši nesen, tāpēc šeit šādi var definēt organizācijas un uzņēmumus, kas pastāv vismaz 3 gadus.

PAR APMĀCĪBĀM

Tās norisināsies 31.janvārī – 4.februārī Zagrebā (apmācību dienas 1. – 3.februāris) un pulcēs topošos trenerus no 6 projektā iesaistītajām valstīm. Šajās dienās tiks tuvāk aplūkoti pieci projektā sagatavotie moduļi un notiks diskusijas par tālāku sadarbības tīkla attīstīšanu starp pilotēšanas dalībniekiem visas projekta valstīs.

Abiem Latvijas dalībniekiem priekšnoteikums dalībai būs spēja pilotēt (testēt) apgūto apmācību programmu ar pastāvošiem sociālajiem uzņēmumiem vai citām organizācijām.

PAR PILOTĒŠANU

Pilotēšanas struktūra:

  • Tiek testēta divos posmos (februāris – maijs un jūnijs – septembris).
  • Katrā no posmiem jāizglīto vismaz 9 dalībnieki (organizācijas/uzņēmēji).
  • Sastāv no 5 moduļiem, kurus optimāli būtu realizēt kā iknedēļas tikšanās (iespējams organizēt arī citādi)
  • 3 moduļi jārealizē klātienē, divi no tiem potenciāli ieviešami arī attālināti.

PAR ŠO PROJEKTU

Projekts risina identificētu nepieciešamību pēc pastāvīga atbalsta ilgāk pastāvošām sociālās ekonomikas organizācijām pēc start-up fāzes. Projekta galvenais mērķis ir uzsvērt šādu organizāciju sociālās misijas, uzņēmējdarbības modeļa un aktivitāšu nozīmību, kā arī palīdzēt tās pilnveidot un atdzīvināt.

Projekta gaitā tiek strādāts ar sociālās ekonomikas pārstāvjiem un viņiem tiek sniegta iespēja veicināt savu ietekmi darbā ar mazāk aizsargātiem sabiedrības locekļiem un kopienām. Projekta mērķis ir izveidot visaptverošu un vērtīgu apmācību modeli, lai atdzīvinātu un modernizētu senāk izveidotas sociālās ekonomikas organizācijas. Apmācības modeļu izmēģinājuma versija tiks izmantota, lai izveidotu sociālās ekonomikas sadarbības tīklu, ko vada pašas sociālās ekonomikas organizācijas, kā arī online informācijas centru ar saturu, kas demonstrē Eiropas sociālās ekonomikas vērtību, ietekmi un potenciālu.

Projektā iesaistītie partneri: The Wheel (IR) / Act Grupa (HR) / Synthesis Center for Research and Education (CY)/ Social Innovation Centre (LV)/ Skills Zone (MLT)/ Knowl Social Enterprise for Education and Lifelong Learning (GR) un Dublin City University (DCU) (IR).

Vairāk par projekta rezultātiem lasi ŠEIT.

erasmus+

Šī publikācija ir sagatavota projekta REVITALESE Nr. 22021-1-IE01-KA220-VET-00003486 ietvaros. Tajā atspoguļotie viedokļi ir autora atbildība un neatspoguļo Eiropas Komisijas oficiālo nostāju.

Kategorijas
This site is registered on wpml.org as a development site.